Будуємо бюджетну арочну теплицю під плівку у себе на ділянці

23 Квітня , 2020

Якщо на питання: «А чи потрібна мені теплиця?» ваша відповідь – «Так!» тоді ця стаття для вас. Після того, як дочитаєте її до кінця, ви точно будете знати, як власноруч побудувати бюджетну теплицю під плівку у себе на ділянці, які потрібні матеріали для будівництва, їх точну кількість і навіть зможете розрахувати бюджет.

Теплиця своїми руками – повне керівництво.

Отже, приступимо… Для того щоб збудувати аркову теплицю (парник під плівку) розміром 3 м x 4 м і висотою 2 м, швидко і недорого, вам будуть потрібні наступні матеріали:

 • Для фундаменту – дерев’яна дошка: 20 × 150 мм – 14 пог. м;
 • Для каркаса в торцях теплиці: дерев’яна дошка 20 × 60 мм – 30 пог. м;
 • Для дверей в торець теплиці: дерев’яна дошка 20х40 мм – 7,36 пог. м;
 • Для арок (дуг) – труба поліетиленова технічна або пластикова. Діаметр труби 13 або 16 мм. Кількість: 44 пог. м (7 відрізів по 5.71 м + 1 відрізок 4 метри для ребра жорсткості);
 • Для дуг і фундаменту – арматура 8 мм або 10 мм. Якщо використовуєте для дуг трубу 13 мм – арматура 8 мм і відповідно, якщо для дуг теплиці придбаєте трубу 16 мм – арматуру беріть 10 мм. Кількість: 14 штук по 0,8 м для арок і 4 штуки по 0,3 для фундаменту;
 • Плівка для теплиці виробництва ТОВ «Планета Пластик». Кількість: ширина 6 м x довжина 10 пог. м. Яку саме плівку вибрати з нашого широкого асортименту тепличних плівок, в першу чергу залежить від того, чи буде це виключно літня теплиця або ж Ви плануєте її використання протягом кількох сезонів. Чи вітряний у Вас регіон і чи плануєте Ви знімати плівку на зиму. До речі, наша стаття «Як вибрати плівку для теплиці» допоможе Вам з вибором тепличної плівки в залежності в відповідей на вищезазначені питання;
 • Для кріплення плівки до каркасу теплиці – дерев’яні або пластикові планки /дощечки розміром 50 см х 4 см. Кількість: 22 штуки, але краще приготувати 37 штук. Справа в тому, що 15 штук піде на кріплення плівки в дверному отворі і безпосередньо до дверей. Хоча для цих цілей можна використовувати виключно металеві скоби і меблевий степлер. Однак кріплення плівки допомогою дерев’яних планок більш надійний і довговічний спосіб;
 • Пластикові стяжки (хомути);
 • Меблевий степлер і скоби, а також цвяхи або шурупи;
 • Металеві петлі (дужки);
 • Дверні петлі і ручки.

Примітка: Дерев’яні елементи теплиці повинні бути виготовлені з добре просушеної деревини, в місцях контакту з плівкою гладкими, без гострих зазубрин, сучків і кутів. Небажано використовувати деревину хвойних порід, навіть добре просушену, під впливом високої температури вона може виділяти смоли. Всі дерев’яні частини каркаса теплиці повинні бути оброблені захисними покриттями проти гнилі і грибка. Для обробки дерев’яних частин теплиці, ні в якому разі, не використовуйте нафтопродукти.

Крок 1 – Встановлення фундаменту теплиці.

Використовуючи дошки 20 × 150 мм, збираємо фундамент для теплиці, розміром 3 м х 4 м. Переконайтеся в тому, що рама прямокутна, вимірявши її кути. Фіксуємо каркас на землі, забивши арматуру по 0,3 м в кожному кутку (150 мм під землю і 150 мм над землею утримує дерев’яний каркас фундаменту). Монтаж фундаменту розміром 3 м х 4 м для арочної теплиці

Крок 2 – Монтаж арок (дуг) теплиці.

Забиваємо арматуру: Металеві прути – основа для дуг теплиці. Беремо наші прути арматури, яких у нас 14 штук по 0,8 м і по зовнішньої довгій стороні теплиці забиваємо їх в землю, на глибину близько 40 см, на однаковій відстані одна від одної (близько 66 см). В результаті ми забили по 7 прутів вздовж двох довгих сторін теплиці. Наші прути арматури стирчать із землі на висоту 40 см. Робимо теплицю власноруч Встановлюємо дуги: На прути арматури, що стирчать над поверхнею землі, надягаємо поліетиленові або пластикові труби, формуючи арки (дуги) по ширині нашої теплиці. Встановлюємо дуги з поліетиленових труб Кріпимо трубу до дощок фундаменту теплиці, за допомогою гвинтів і коротких шматків металевого кріплення, закріпивши навколо труби.

Крок 3 – Монтуємо торці теплиці і зміцнюємо каркас.

Відрізаємо такі частини з наших 30 пог. м дерев’яної дошки 20 × 60мм:

 • Відрізок 0,49 м – 8 штук;
 • Відрізки 1,9 м, 1,5 м, 0,4 м і 0,7 м (для зміцнення каркасу) – по 4 штуки;
 • Відрізок 1,0 м – 2 штуки;
 • Відрізки 2,96 м – 2 штуки (для основи).

І збираємо два торці для теплиці як на малюнку нижче. Збираємо каркас теплиці під плівку Зібрані конструкції розміщуємо в торцях теплиці і кріпимо до основи за допомогою цвяхів або шурупів. Для зміцнення каркасу теплиці беремо наші відрізки по 0,7 м і кожен з цих 4-х відрізків, з одного боку, зрізаємо під кутом 45º. Тепер кріпимо ці відрізки під кутом 45º до конструкції торця (як показано на малюнку вище) і з’єднуємо з фундаментом теплиці, таким чином зміцнюючи каркас і посилюючи стійкість торців нашої теплиці.

Крок 4 –Встановлення ребра жорсткості на дуги теплиці.

Кріпимо за допомогою пластикових хомутів (стяжок) залишившийся 4-метровий відрізок труби у верхній точці арок (дуг) теплиці. Це буде ребро жорсткості, яке має проходити по верхній частині арок теплиці. Кріпимо трубу 4 пог. м у верхній точці арок (дуг)

Крок 5 – Покриття теплиці плівкою.

Для кріплення плівки можна використовувати дерев’яні або пластикові планки / дощечки розміром 50см х 4 см. Кількість: 22 штуки. За допомогою дощечок плівка буде кріпитися до основи (фундаменту теплиці) між дуг. Укладаєте плівку на верх теплиці по середині, шириною 6 м і довжиною 10 м і розподіляєте плівку по всій довжині теплиці. Обов’язково простежте за тим, щоб плівки вистачало для покриття, як довгих сторін тепличної конструкції, так і повністю торцевих стін теплиці. Покриття теплиці тепличною плівкою За допомогою кріпильних дощечок акуратно фіксуємо плівку біля основи з одного боку теплиці. Для фіксації можна використовувати меблевий степлер і скоби або молоток і цвяхи. Потім, повторюєте процедуру з іншого боку теплиці. Перед тим як кріпити плівку – злегка її натягніть, щоб вона рівномірно розподілилася по всій тепличній конструкції. Спочатку закріпіть плівку посередині каркасу теплиці, а потім закріплюйте плівку рухаючись в напрямку торців теплиці і так по всій довжині. Робіть все обережно, намагаючись не пошкодити плівку. Акуратно натягніть плівку на торцях теплиці. Зайву плівку складіть в складки від центру до країв і закріпіть їх біля основи теплиці дерев’яними дощечками. В торці з дверима, виріжте плівку на місці дверного отвору, залишивши припуск в кілька сантиметрів, щоб обернути дерев’яні деталі дверного отвору і закріпити плівку всередині теплиці. Використовуйте дерев’яні або пластикові планки / дощечки розміром 50см х 4 см – 7 штук буде достатньо, або металеві скоби і меблевий степлер. Примітка: перед покриттям плівку бажано витримати 24 години при кімнатній температурі. Не натягуйте плівку на теплицю до робочого стану відразу ж після розмотування рулону, особливо в холодну пору року. Потримайте її розправленої кілька годин. Під час накриття плівкою теплиці необхідно враховувати, що недостатній натяг плівки підсилює тертя об каркас, прискорюючи її старіння, а також підвищує ймовірність пошкодження плівки вітром. Надмірний натяг плівки, може привести до розриву або пошкодження каркасу теплиці, після охолодження вона натягнеться ще сильніше. Передбачте можливість регулювання натягу плівки. Оптимальна температура повітря в момент накриття плівкою теплиці – близько 15 ° С.

Крок 6 – Збираємо двері.

Для одного з торців збираємо двері. Обов’язково перед тим, як різати дошки для дверей – слід перевірити фактичні розміри дверного отвору, так як вони можуть трохи відрізнятися від передбачуваних розмірів. Щоб потім в процесі встановлення дверей не виявилося, що їх розмір не підходить. Якщо вимірювання однакові і збігаються з передбачуваними розмірами – відрізаємо такі частини з дерев’яної дошки 20 х 40 мм:

 • 1,73 м – 2 штуки;
 • 0,96 м – 2 штуки;
 • 1,98 м – 1 штука (ребро жорсткості у двері – встановлюємо по діагоналі).

Поєднайте деталі разом, щоб зробити дверну коробку. Для жорсткості дверей, встановіть ребро жорсткості – закріпіть відрізок 1,98 м по діагоналі рамки і міцно прибийте його. Прикріпіть петлі до дверної коробки. Оберніть двері плівкою, що лишилась і закріпіть її по внутрішній стороні дверного каркаса, наприклад, за допомогою дерев’яних дощечок (8 штук буде достатньо), таких самих, що ви використовували при кріпленні плівки теплиці до її фундаменту. Або можна закріпити плівку просто металевими скобами, використовуючи меблевий степлер. Встановіть дверні ручки.

Крок 7 – Встановлення дверей в торець теплиці.

Бюджетна арочна теплиця під плівку своїми руками Вітаємо! Тепер ви щасливий володар теплиці, яку ви зробили власноруч. Саме час завезти в теплицю грунт, розбити грядки і виростити перший урожай. До речі, про грядки … Як показує практика, при роботі в теплиці, зручніше, якщо ви організуєте три вужчі грядки (одна центральна і дві бічні) і два проходи, ніж дві ширші грядки. Також пам’ятайте, що не всі культури добре ростуть поруч одна з одною, в нашій статті «Сусідство овочів» є досить докладна таблиця з переліком вдалих і невдалих поєднань овочів для вирощування в одній теплиці. Всім багатого врожаю!