Властивості поліетиленових плівок для теплиць. Як обрати плівку для теплиці.

03 Лютого , 2020

Основна функція тепличної плівки – це захист рослин від атмосферних явищ (сонце, дощ, град, сніг, вітер, тощо).

Якими властивостями повинна володіти теплична плівка:

 • Атмосферостійкість (укриття від зовнішніх атмосферних факторів);
 • УФ стабілізація – це опір УФ випромінюванню та УФ деструкції, що подовжує термін експлуатації плівки;
 • Еластичність та молекулярна пам’ять (плівка не деформується від вітру, снігу, температурних мінімумів і максимумів та з часом не провисає на тепличному каркасі);
 • Міцність на розрив;
 • Ударна міцність (наприклад, стійкість до падіння граду);
 • Гарні оптичні показники (пропускати та розсіювати світло);
 • Зберігати тепло;
 • Утримувати вологість;
 • Забезпечувати стабільний мікроклімат всередині;
 • Створювати сприятливий парниковий ефект;
 • Витримувати температуру -40 С до +50 С.

Тепличні плівки бувають:

 • Стабілізовані. Розраховані на тривалий термін експлуатації – 12 місяців і більше. За рахунок додавання спеціальної речовини – стабілізатора, який захищає структуру плівки від впливу УФ променів.
 • Не стабілізовані. Може прослужити на теплиці не більше 6 місяців, через відсутність захисту від УФ променів.

Ми виготовляємо стабілізовані плівки – одношарові (серія СТ) та багатошарові (серія UV):

Одношарові (серія СТ) Багатошарові (серія UV)
 Термін експлуатації  12 – 36 місяців  10 – 60 місяців
 Товщина, мкм  100, 120, 150  100, 120, 150, 180
 Ширина  3 – 6 метрів  8 – 12 метрів

Наші плівки для теплиць ми виготовляємо з європейської сировини на сучасному екструзійному обладнанні. Всі наші тепличні плівки проходять лабораторний контроль та випробування фізико-механічних властивостей (міцність на розривання, максимальне подовження до розривання плівки та ін.). Плівки мають посилену міцність бо ми додаємо до складу со-полімери етилену останнього покоління. Наша багатошарова серія плівок для теплиць має збільшену механічну міцність завдяки багатошаровій структурі («ефект армування»). Всі наші тепличні плівки придатні до повторної переробки.

Теплична плівка СТ24

ТОВ «Планета Пластик» – єдиний в Україні виробник багатошарової професійної тепличної плівки шириною 12 метрів. Наш процес виробництва тепличної плівки відповідає міжнародним вимогам якості. Контроль якості готової продукції проводиться згідно міжнародних методик ISO і ASTM.

Тож як НЕ розгубитись споживачу у цьому розмаїтті тепличних плівок, представлених на ринку України?!

Теплична плівка UV2

Перш ніж обирати плівку потрібно відповісти собі на такі питання:

 • На який термін плануєте встановити теплицю? Це буде теплиця виключно на літо чи потрібно, щоб вона служила декілька років? На скільки років/ сезонів ви розраховуєте? І виходячи з цього обираєте термін експлуатації плівки від 12 до 60 місяців.
 • Чи залишите ви плівку на теплиці взимку? Або ви плануєте її зняти? Або у вас буде зимня теплиця і ви її будете опалювати? Яке місце встановлення теплиці – вітряне/ безвітряне? Тож для укриття теплиці на весняно-літній сезон підійде товщина плівки 80, 100 мкм. А от для зимових теплиць чи вітряних регіонів потрібно обрати плівку товщиною від 120 мкм.
 • Яка ширина майбутньої теплиці? Для невеличких теплиць підійде плівка шириною 6 метрів. А, наприклад, для теплиці шириною 6 метрів потрібна буде 12-метрова плівка.

Тож, наприклад, для невеличкої бюджетної «домашньої» теплиці підійде наша плівка СТ Грінс, шириною 6 метрів і з терміном експлуатації 12 місяців. А от якщо ви будуєте велику теплицю на багато сезонів – бажано обрати багатошарову професійну тепличну плівку серію UV. У цієї плівки збільшена механічна міцність («ефект армування»), збільшений інтервал експлуатації (до 5 років) та збільшена стійкість до атмосферних явищ.

Але яку б плівку ви не обрали обов’язково потрібно дотримуватись правил її експлуатації і тоді теплична плівка прослужить вам заявлений термін і навіть довше. З досвіду наших клієнтів можемо сказати, що вони мають теплиці, вкриті нашою плівкою, яка служить вже 36 місяців, хоча розрахована на 24 місяці, тобто служить довше зазначеного терміну експлуатації.

Вирощування огірків в теплиці

В нашій наступній статті детально розглянемо рекомендації з підготовки каркасу теплиці, правила експлуатації поліетиленових плівок для теплиць та рекомендації при накритті теплиці плівкою.

Всім багатого урожаю!