Це два взаємопов′язані процеси глобального масштабу. Глобальне потепління впливає на ряд показників у сільському господарстві, зміна середніх температур, зміна кількості опадів; зміна концентрації діоксиду вуглецю в атмосфері та озону; поява нових шкідників та хвороб; зміна якості продуктів харчування
Зміна клімату ніколи не була такою стрімкою як за останні 30 років. Останні чотири роки у світі найжаркіші за всю історію метеорологічних спостережень за погодою. В Україні середня річна температура підвищилася на 1,2 °С за тридцять останніх років. Швидкість підвищення температури повітря в Україні випереджає світові тенденції, внаслідок чого посухи в Україні посилюються та поширюються, йде збільшення площ земель, схильних до опустелювання.
Посуха є природним явищем, яке обумовлене циркуляційними процесами в атмосфері, із тривалою відсутністю опадів (або значним їх зменшенням порівняно із середніми багаторічними показниками) у поєднанні з підвищеними температурами повітря і ґрунту та вітрами.
Починаючи із 1991 року кожне наступне десятиріччя було теплішим попереднього: 1991-2000 – на 0,5 °С, 2001-2010 – на 1,2 °С, 2011-2019 – на 1,7 °С.
В Україні в середньому річна сума опадів за базовий період 1961-1990 рр. (норма) складає 578 мм. За період 1991-2017 рр. (у порівнянні з базовим періодом 1961-1990 рр) відбувся перерозподіл кількості опадів по регіонах України та по сезонах. Загалом за рік у середньому кількість опадів змінилася не сильно, але відбуваються зміни в інтенсивності та характері їх випадання: наприклад, коли за декілька годин може випасти половина чи місячна норма опадів. Це призводить до більшої кількості та інтенсивності надзвичайних явищ погоди (зокрема, паводків та посух).
Крім того в деяких областях України середньорічна кількість опадів скоротилась відносно норми і поступово збільшуються території із недостатньою кількістю опадів (менше 400 мм) у теплий період. Тож загалом клімат на всій території України вже став більш посушливим. Останніми роками посухи спостерігалися в районах, в яких їх раніше не було, що обумовлює необхідність зрошення ґрунтів, шукаючи для цього найбільш ефективний і економічно доцільний спосіб. Одним із таких є саме крапельне зрошення земель.
Найбільш радикальним засобом боротьби проти посушливих явищ, особливо проти ґрунтових посух, є зрошення полів. В сучасних кліматичних умовах українським аграріям не обійтись без впровадження ефективних та сучасних систем зрошення, в тому числі крапельного. Якщо обирати традиційне дощування, воно несе більше «мінусів», ніж «плюсів». Наслідком тривалого застосування такого виду зрошення може бути деградація ґрунтів, їхнє вторинне засолення, втрата кальцію, погіршення структури. Дощування не можна застосовувати на нерівному полі, воно неекономно використовує воду, поливання неможливе за сильного вітру, підвищує ризики захворювання рослин та інше. Однак незважаючи на всі «мінуси» такого методу він все одно є справжнім рятувальним кругом для аграріїв півдня і становить понад 90% зрошуваних площ.
На відміну від поверхневого зрошення, система крапельного зрошення дає значну економію води і зменшення поливних норм, зниження втрат вологи через випаровування, запобігання поверхневому стіканню води навіть у складних топографічних умовах, можливість працювати в полі під час зрошення, подачу добрив безпосередньо до кореневої системи, кращу схожість насіння, вищий і однорідніший урожай, кращий товарний вигляд продукції, відсутність ризику засолення ґрунтів, зменшення кількості бур’янів.
Тож сьогодні все більше сільськогосподарських підприємств, особливо на півдні України, інвестують у будівництво сучасних систем зрошення. І ми, як підприємство, для якого одним із напрямків роботи є саме виробництво труб капельного зрошення, помітили таку тенденцію останніх років – кожен рік ми продаємо все більше труби поліетиленові для полива води сільськогосподарським підприємствам саме для будівництва систем зрошення. Бо для будівництва сучасних систем зрошення, зазвичай, використовують поліетиленові труби і це не дивно, тому що вони мають значні переваги перед іншими видами труб.
Вже понад 18 років ТОВ «Планета Пластик» є виробником поліетиленових труб. Ми виготовляємо поліетиленові труби з європейської сировини на сучасному німецькому екструзійному обладнанні. Наші труби поліетиленові напірні для води виготовляються відповідно вимогам ДСТУ і мають сертифікат якості. Наші поліетиленові труби проходять лабораторний контроль та випробування фізико-механічних властивостей. Наш процес виробництва поліетиленової труби відповідає міжнародним вимогам якості. Контроль якості готової продукції проводиться згідно міжнародних методик ISO і ASTM.
Також поліетиленові труби виробництва ТОВ «Планета Пластик» безпечні для здоров’я людини і довкілля, що підтверджено екологічним сертифікатом міжнародного зразка. Вся наша продукція успішно пройшла екологічну сертифікацію й отримала екологічний сертифікат № UA.08.002.515 та право застосування екологічного маркування за схемою згідно з ISO 14024.
Купити якісну поліетиленову трубу для води можна на нашому сайті в розділі «Труби для водопостачання», або зателефонувавши нашим менеджерам за номером +38(044)229-00-00
А як неозброєним оком визначити якісна перед вами труба чи ні читайте в нашій статті «Поліетиленові труби для водопостачання».