Поліетиленові труби підходять для організації холодного водопостачання, будівництва водогонів високого тиску, часто використовуються для транспортування води від свердловини до приватного будинку, так як вони не бояться морозів і не лопаються при замерзанні води.
Насправді, спектр використання поліетиленових труб значно ширший. Їх використовують:
Вид з’єднання
|
Діаметр труби, для якого використовується
|
Додаткове обладнання (потрібно/ не потрібно)
|
Компресійні фітинги (муфти)
|
До 110 d
|
Не потрібно
|
Терморезисторне з’єднання
|
Будь-який
|
Потрібен терморезисторний зварювальний апарат
|
Зварювання в стик
|
Від 90 d
|
Потрібен зварювальний апарат
|
На сьогодні зварювання в стик є найнадійнішим методом з’єднання.
Труби поліетиленові напірні для води виготовляються відповідно вимогам ДСТУ з первинної композиції поліетилену низького тиску (ПЕ-80, ПЕ-100). ПЕ100 – це чистий екологічний матеріал, що повністю придатний до вторинної переробки. Він має найвищі показники харчової безпеки тож він вже є своєрідним знаком якості для питної труби.
ТОВ “Планета Пластик” при виробництві труб для водопостачання використовує саме ПЕ100. Труба з ПЕ100 має меншу питому вагу на 1 пог. м труби в порівнянні з ПЕ80 та іншими марками поліетилену для напірних труб. Таким чином при однакових показниках тиску вартість магістралі з труб, виготовлених з ПЕ100 буде нижчою.
Зазвичай труба для питної води виготовляється чорного кольору з повздовжніми синіми полосами або синього кольору. Трубу чорного кольору виготовляють з поліетилену, до якого ще на етапі його виробництва додають технічний вуглець, який є найкращим UV-стабілізатором. Технічний вуглець – речовина високої якості, яка має сертифікат харчової безпеки. І саме він відповідає за чорний колір готової труби.
Синя труба для водопостачання зазвичай коштує на 25-30% дорожче ніж чорна в зв’язку з тим, що для її виробництва використовують гранули полімеру синього кольору, який коштує дорожче. Всі труби для водопостачання, незалежно від кольору, повинні відповідати нормам ДБН та ДСТУ.
По-перше, звернути увагу на колір. Якісна труба повинна бути рівномірного, однорідного кольору, без розводів та сірих відтінків.
По-друге, наявність ушкоджень, шорохуватостей, неоднорідних вкраплень свідчить про неякісну трубу та низький рівень технології виробництва. Скоріш за все виробник частково чи повністю використав вторинну сировину. І така труба не придатна для питного водопостачання. Якісна труба повинна бути абсолютно гладкою як зовні, так і всередині.
По-третє, різнотовщинність. Товщина стінки якісної труби повинна бути однаковою по всьому периметру.
Четверте, зовнішній і внутрішній діаметр. Діаметр труби повинен відповідати зазначеному на бирці.
П’яте, зверніть увагу на запах. У якісної труби відсутній будь-який різкий запах.
І останнє, коло труби. Якісна труба повинна бути кругла, не овальна.
Будьте уважні! На ринку можна знайти труби невідповідної якості, що частково або повністю виготовлені з вторинної сировини. А це несе такі ризики:
Обов’язково звертайте увагу на маркування і марку поліетилену, з якого виготовлена питна труба.
І запам’ятайте, труби не протікають! Таке можливо тільки у випадку:
Вже 16 років ТОВ «Планета Пластик» є виробником поліетиленових труб. Ми виготовляємо поліетиленові труби з європейської сировини на сучасному німецькому екструзійному обладнанні. Всі наші труби проходять лабораторний контроль та випробування фізико-механічних властивостей.
Наш процес виробництва поліетиленової труби відповідає міжнародним вимогам якості. Контроль якості готової продукції проводиться згідно міжнародних методик ISO і ASTM.