Як скоротити втрати при зберіганні кормів. Економічно вигідні методи зберігання.

25 Вересня , 2020

В Україні набирає популярності технологія зберігання зерна в полімерних рукавах, які ще називають мішками або зерновими рукавами.

Зберігання в зернових рукавах успішно вирішує проблему господарств обмежених по складських площах і ємностях. Ви самі керуєте власним урожаєм – зберігайте зерно у себе на полі під відкритим небом і під власним спостереженням

Зазвичай українські фермери в рукавах зберігають кукурудзу чи пшеницю, хоча насправді в полімерних рукавах успішно можна зберігати і корма: силос та сінаж.

В Агро холдингу Sygnet, наприклад, почали використовувати технологію зберігання в зернових рукавах ще в далекому 2010 році. Зберігають вони в зернових рукавах не тільки кукурудзу, а ще силос та сінаж. Використовують зернові рукава TM Harwell нашого виробництва.

Доречі, зберігати силос в рукавах економічно вигідніше, ніж зберігати його, наприклад, в силосних ямах чи траншеях. При зберіганні силосу в рукавах втрати становлять всього 5% від загального об’єму, на відміну від більш традиційних методів зберігання в силосних ямах чи траншеях, де втрати сягають 20%.

Рукав захищає корм від руйнівної дії повітря і ультрафіолетових променів, що гарантує зберігання силосу до 2-х років.

В агро холдингу Sygnet ми бачимо рукава з силосом та сінажем, які вантажили ще в вересні минулого року, про що свідчить маркування на кожному рукаві. Цього року новий врожай і нове завантаження. Наразі сінаж з люцерни вже заготовили і тепер завантажують силос з кукурудзи.

Зберігання силосу

Як зазначають в агро холдингу Sygnet, для них зберігання в зернових рукавах – це зручний, надійний і, найголовніше, економічно вигідний спосіб зберігання зернових, силосу та сінажу.

Для того, щоб розпочати використовувати технологію для зберігання силосу чи сінажу в полімерних рукавах потрібна машина для силосування в рукав, ну, і власне, полімерні рукава.

Ми виготовляємо зернові рукави ТМ Harwell на сучасному екструзійному обладнанні з повністю комп’ютеризованими екструдерами за точно дозованою унікальною рецептурою. Саме рецептурний набір, що складається з 10 різних компонентів і включає поліетилен останнього покоління надає зерновому рукаву ТМ Harwell цілий ряд відмінних властивостей:

  • Високий опір розповзанню – рукав зберігає форму після завантаження, що значно полегшує його обслуговування і дозволяє експлуатувати в найспекотніших регіонах світу.
  • Висока міцність на розрив і еластичність, високий опір проколу і роздиранню, та ударна міцність, що захищають від можливих пошкоджень градом, тваринами чи людьми.
  • Світловідображення – перешкоджає перегріву зернового рукава влітку. У будь-який час року температура зерна не перевищує 10 градусів і не падає нижче нуля.
  • Світлонепроникність – повністю виключає проникнення світла всередину і утворення середовища для розвитку життєдіяльності мікроорганізмів.
  • Морозостійкість плівки до -50˚С.
  • Стійкість до термоокислювальної і ультрафіолетової деструкції до плюс +50˚С.
  • Термін експлуатації зернових рукавів Harwell до 24 місяців.

При виробництві зернових рукавів ТМ Harwell використовують лише найдосконаліші матеріали, що поставляються провідними виробниками полімерів та добавок у галузі. Якість зернових рукавів заснована на 17-річному досвіді та ноу-хау компанії «Планета Пластик» в цій галузі. Контроль якості готової продукції проводиться згідно міжнародних методик ISO і ASTM.

Процес завантаження досить простий. Рукав закріплюють на машині і край рукава зав’язують, також встановлюють металеві ворота (див. фото), які тримають край рукава і кріпляться до машини металевими тросами. Потім подрібнену масу, що підлягає консервації, за допомогою силосних причепів з перекидним кузовом, доставляють до пресу-ущільнювача і вивантажують прямо на гумовий конвеєр, який просуває масу до пресувального ротора. Ротор проштовхує корм крізь сталевий тунель в складений рукав. При цьому відбувається регульоване ущільнення силосної маси. Наповнена частина рукава виштовхується на землю, при цьому машина просувається вперед. Після завантаження рукав герметично закривають, а металеві ворота знімають і переміщують на завантаження наступного рукава.

Зберігання силосу

Головний принцип зберігання в полімерних рукавах полягає в тому, щоб утримувати зерно, сінаж чи силос в герметичному середовищі. Рукава не пропускають повітря, вологу і сонячні промені. Таким чином, вміст рукава зберігається майже в вакуумі.

В процесі «дихання» зерна, силосу чи сінажу, а також життєдіяльності комах і грибків, які потрапляють в рукав разом з зерном, поглинається кисень і заміщується вуглекислим газом, який є природним консервантом і запобігає життєдіяльності грибків і мікроорганізмів

На сьогодні, зернові рукава – це сучасне і економічно вигідне рішення для зберігання зернових, силосу чи сінажу.
Виникли запитання – телефонуйте Олександру Черненку +38 (050) 388-83-05 він як ніхто інший знає все про технологію зберігання в рукавах.

Всім багатого врожаю!