Як скоротити втрати при зберіганні кормів. Економічно вигідні методи зберігання.

25 Вересня , 2020

В Україні набирає популярності технологія заготівлі та зберігання кормів, на кшталт силосу, як і зерна, в полімерних рукавах, які ще називають мішками або зерновими рукавами.

Заготівля силосу і його зберігання в полімерних рукавах успішно вирішує проблему господарств, обмежених по складських площах і ємностях. Ви самі керуєте власним урожаєм: зберігайте корм у себе на полі, під відкритим небом і під власним наглядом.

Зазвичай, українські фермери використовують рукава для зберігання зерна (кукурудзи або пшениці), хоча насправді, в полімерних рукавах успішно можна зберігати і корми: силос і сінаж.

В агрохолдингу Sygnet, наприклад, почали використовувати технологію зберігання в зернових рукавах ще в далекому 2010 році. Рукава вони використовують не тільки для зберігання кукурудзи, а ще сінажування кормів. Використовують рукава для зберігання зерна TM Harwell виробництва заводу «Планета Пластик». .

До речі, заготівля силосу і сінажу з подальшим зберіганням в полімерних рукавах економічно вигідніше, ніж зберігати їх, наприклад, в силосних ямах або траншеях: при зберіганні силосу в рукавах втрати становлять всього 5% від загального обсягу, на відміну від більш традиційних методів зберігання в силосних ямах або траншеях, де втрати досягають 20%.

Технологія сінажування і силосування кормів зі зберіганням в рукавах захищає корм від руйнівного впливу повітря і ультрафіолетових променів, гарантує його збереження до 2-х років.

В агрохолдингу Sygnet ми бачимо сінажний рукав з силосом і сінажем, при чому завантаження в полімерні рукава робили ще у вересні минулого року, про що свідчить маркування на кожному рукаві; в цьому році новий урожай і нове завантаження. Сінаж з люцерни вже заготовили і тепер завантажують силос з кукурудзи.

Зберігання силосу

Як відзначають в агрохолдингу Sygnet, для них зберігання кормів в зернових рукавах – це зручний, надійний і, найголовніше, економічно вигідний спосіб зберігання зернових, силосу і сінажу. Для реалізації технології зберігання в полімерних рукавах потрібна техніка для зберігання зерна в рукавах.

Для того, щоб почати використовувати зберігання силосу і сінажу в полімерних рукавах, потрібна машина для силосування в рукав, ну, і власне, полімерні рукава.

Виробляють Зернові рукави ТМ Harwell на сучасному екструзійному обладнанні з повністю комп’ютеризованими екструдерами за точно дозованою унікальною рецептурою. Саме рецептурний набір, що складається з 10 різних компонентів, включаючи поліетилен нового покоління, надає зерновому рукаву ТМ Harwell цілий ряд відмінних властивостей:

  • Високий опір розповзання – зерновий рукав зберігає форму після завантаження, що полегшує його обслуговування і дозволяє експлуатувати в найспекотніших регіонах світу.
  • Висока міцність на розрив і еластичність, високий опір проколу і розриву, а також ударна міцність, що захищають від можливих пошкоджень градом, тваринами або людьми.
  • Світловідбивання – перешкоджає перегріву зернового рукава влітку. У будь-який час року температура зерна не перевищує 10°С і не падає нижче нуля.
  • Світлонепроникність – повністю виключає проникнення світла всередину і утворення середовища для розвитку життєдіяльності мікроорганізмів.
  • Морозостійкість плівки – до -50°С.
  • Стійкість до термоокислювальної і ультрафіолетової деструкції до +50°С.
  • Термін експлуатації зернових рукавів Harwell – до 24 місяців.

При виробництві зернових рукавів ТМ Harwell використовують тільки найдосконаліші матеріали, що поставляються провідними виробниками полімерів і добавок в галузі. Якість зернових рукавів засноване на 17-річному досвіді і ноу-хау компанії «Планета Пластик» в цій області. Контроль якості готової продукції проводиться за міжнародними методиками ISO і ASTM.

Процес завантаження досить простий: рукав закріплюють на машині для силосування в рукав і його край зав’язують, також встановлюють металеві ворота (див. фото), які тримають край рукава і кріпляться до машини металевими тросами. Потім подрібнену масу, що підлягає консервації, за допомогою силосних причепів з перекидним кузовом, доставляють до пресу-ущільнювача і вивантажують прямо на гумовий конвеєр, який просуває масу до пресуючого ротора. Ротор проштовхує корм через сталевий тунель в складений рукав, — при цьому відбувається регульоване ущільнення силосної маси. Наповнена частина рукава виштовхується на землю, при цьому машина просувається вперед. Після завантаження рукав герметично закривають, а металеві ворота знімають і переміщують на завантаження наступного рукава.

Зберігання силосу

Умови, необхідні для силосування кормів в полімерних рукавах полягають в тому, щоб утримувати сінаж або силос в герметичному середовищі. Рукава не пропускають повітря, вологу і сонячні промені – таким чином, вміст рукава зберігається майже у вакуумі.

У процесі «дихання» зерна, силосу або сінажу, а також життєдіяльності комах і грибків, які потрапляють в рукав разом із зерном, поглинається кисень і заміщається вуглекислим газом, який є природним консервантом і запобігає життєдіяльності грибків і мікроорганізмів

На сьогодні, зернові рукави – це сучасне і економічно вигідне рішення для зберігання зернових, силосу або сінажу. У нас ви можете замовити полімерні рукава ТМ Harwell для зберігання зерна, силосу чи сінажу, а також послуги із завантаження та вивантаження зерна з рукавів.

Виникли питання – телефонуйте Олександру Черненко + 38 (050) 388-83-05. Він, як ніхто інший, знає все про технологію зберігання в рукавах.

Всім багатого врожаю!