Вибираємо тепличну плівку.

15 Квітня , 2021

Плівка поліетиленова прозора – найпоширеніший матеріал для покриття теплиць завдяки низькій вартості, великому розміру листа, простоті кріплення та високому ступеню світлопроникнення. Але найголовніше для споживача — щоб покриття було якісним і довго служило.

Якісні показники

Виявляючи, яка плівка краща для теплиці, Варто розуміти, що саме обираєте, адже в цьому випадку не підійде плівка будівельна чи плівка технічна будівельна, – необхідна саме теплична. Є кілька основних параметрів тепличної плівки, що характеризують її якість. Передусім, це світлопроникнення – кількість сонячного світла, що потрапляє всередину конструкції. У якісних прозорих тепличних плівок цей показник має становити не менше 90%. Для оптимального росту рослинам потрібне збалансоване світло повного спектра. Якість світла так само важлива, як і його кількість. Рослина поглинає не всю сонячну енергію, а лише її фотосинтетичну активну радіацію (ФАР) – хвильовий спектр від 400 до 700 нанометрів (нм).

Звичайно, будь-яка теплична плівка з часом дещо втрачає світлопроникність. На це впливає багато чинників:

  • зовнішні пошкодження (подряпини),
  • дія ультрафіолету,
  • реакція плівки на агрохімію,
  • неякісні добавки в полімери.

Проте якісна теплична плівка втрачає лише до 2% світлопроникності на рік.

Також варто звертати увагу на ступінь розсіювання світла (дифузію світла): такий ефект досягається завдяки спеціальним добавкам у матеріал під час виробництва, які сприяють рівномірному освітленню рослин. Розсіювання світла зменшує вплив затінення (від тепличних конструкцій) і самозатінення рослин.

Теплична плівка з ефектом розсіювання сонячного світла

Крім того, ознакою якісної тепличної плівки є міцність: плівка має бути стійкою до механічних навантажень, зокрема міцною на розрив, і водночас тонкою. За рахунок додавання до складу тепличної плівки кополімеру EVA (етиленвінілацетат), який забезпечує високу світлопроникність, збільшує міцність та еластичність плівки, навіть за низьких температур.

Сучасні технології виробництва дозволяють виготовляти плівки з покращеними властивостями, завдяки яким, наприклад, можна прискорити швидкість дозрівання врожаю. Виробник додає до складу плівки IR (абсорбент інфрачервоного випромінювання), який зменшує втрати тепла за рахунок відбиття інфрачервоного випромінювання. Це сприяє збереженню тепла всередині теплиці, компенсує перепад денних та нічних температур, посилюючи парниковий ефект + 3-5°С, що прискорює дозрівання урожаю на 2 тижні.

Важливою характеристикою тепличних плівок є гідрофільність (антиконденсаційний ефект), коли сконденсована волога не збирається на плівці у вигляді крапель, що потрапляють на рослини, а формує тонкий шар і стікає по боках конструкції. Уникнути утворення крапель на поверхні плівки вдається завдяки сучасним добавкам, що збільшують рівень змочуваності поверхні внутрішнього шару плівки.

Усі вищеперераховані характеристики так чи інакше впливають на те, скільки коштує плівка на теплицю.

Як накрити теплицю плівкою

Захисне укриття, яке створюється за допомогою каркаса і плівки, використовується тільки для вирощування насіння, розсади городніх культур – воно поглинає промені сонця і перетворює їх в теплову енергію. Усередині теплиці завжди на кілька градусів тепліше, ніж на вулиці навіть без додаткового обігріву. Теплиця допомагає формувати сприятливий для росту городніх культур мікроклімат. Від того, як накрити теплицю плівкою, залежить надійність захисту посівів від погодних опадів, сильного вітру, а також від проникнення комах, здатних завдати шкоди розсаді або дорослим рослинам.

Щоб теплиця працювала ефективно, треба не просто розуміти, як закріпити плівку на теплиці, але й при її монтажі необхідно правильно розрахувати кількість покривного матеріалу. Для цього потрібно провести розрахунки і зробити правильні виміри. Вирішити поставлені завдання простіше, коли відома довжина каркаса і ширина покривного матеріалу. Для розрахунку кількості тепличної плівки на вашу теплицю скористайтесь нашим онлайн-калькулятором «Тепличні плівки».

Термін служби тепличної плівки

Під впливом тепла і сонячного світла поліетилен втрачає міцність, стаючи крихким і непластичним і виходить з ладу. А заміна тепличної плівки для будь-якого фермера чи тепличного господарства – складна і витратна операція, на яку, зазвичай, доводиться залучати помічників. Тож плівка, яка не потребує частої заміни – чудове рішення для господарства.

Виробники тепличної плівки для подовження терміну її експлуатації додають до її складу ультрафіолетовий стабілізатор (УФ), який захищає плівку від впливу зайвих сонячних променів і зменшує її деградацію. Чим більше УФ-стабілізаторів входить до складу плівки, тим довший термін її експлуатації; плівка без УФ-стабілізаторів вийде з ладу вже через кілька місяців (4-6 місяців залежно від товщини плівки).

Види плівок для теплиць: одношарові та багатошарові тепличні плівки

Теплична плівка може бути одношаровою чи багатошаровою. Багатошарові тепличні плівки, зазвичай, використовують для великих професійних теплиць. Більшість сучасних поліетиленових плівок для теплиць виготовляють методом коекструзії декількох шарів з різними полімерами та добавками. Тобто, під час виробництва у кожен шар плівки додають окремі компоненти, які надають плівці тих, чи інших властивостей.

В результаті, кожен шар надає плівці окремих характеристик та підвищує її ефективність за рахунок вдалої синергії з іншими шарами. Багатошарові плівки на 25–30% міцніші, ніж аналогічні за товщиною одношарові; неозброєним оком побачити ці шари в готовому виробі неможливо.

ТОВ «Планета Пластик» – український виробник якісних тепличних плівок з майже 20-річним досвідом у галузі. Компанія зарекомендувала себе як відповідальний виробник та надійний партнер. Для виробництва тепличних плівок в ТОВ «Планета Пластик» використовують лише найдосконаліші матеріали, що поставляються провідними виробниками полімерів та добавок у галузі. Виробляють тепличну плівку на сучасному екструзійному обладнанні з повністю комп’ютеризованими екструдерами. Використовують власні розробки та ноу-хау. Контроль якості готової продукції проводиться згідно міжнародних методик ISO і ASTM.

Співробітництво з нашою компанією позбавляє від необхідності шукати, де купити плівку на теплицю: асортимент продукції дозволяє задовольнити потреби як дрібних фермерів, так і великих тепличних підприємств. В асортименті ТОВ «Планета Пластик» є одношарові та багатошарові тепличні плівки. Одношарові тепличні плівки мають термін експлуатації 12, 24 і 36 місяців та ширину від 2-х до 6-ти метрів; здебільшого їх використовують для накриття невеликих теплиць і парників.

 

Також на заводі «Планета Пластик» виробляють Багатошарові тепличні плівки серії UV із застосуванням спеціальних високоміцних полімерів. Ці плівки забезпечують додаткову безпеку в районах з дуже сильним вітром, а також значну економію, оскільки вони мають меншу товщину і відповідно вагу, ніж звичайні плівки, при цьому вони на 25-30% міцніші.

Це перші і єдині в Україні багатошарові тепличні плівки шириною 12 м. В поточному році завод «Планета Пластик» розширив свій асортимент багатошарових тепличних плівок і додав широкоформатні тепличні плівки XL шириною 14 і 16 метрів. Ці професійні тепличні плівки використовують для укриття великих промислових теплиць. Зручно те, що плівка випускається різної ширини в розвороті: не лише 12, 14 і 16 м, а й 8, 9, 10 м, що дозволяє укрити теплицю до 800 кв. м. одним полотном без зайвих переплат. Товщина цих плівок: 100, 120, 150, 180 мкм. Термін експлуатації 2, 4, 6 і 10 сезонів.

Багатошарові тепличні плівки Планета Пластик

Для зручності споживачів кожен тип плівки під час виробництва забарвлюється в певний колір – це спосіб маркування матеріалу. За кольором тепличної плівки можна швидко зорієнтуватися, на скільки сезонів розрахована плівка. Так жовта UV плівка гарантовано прослужить 2 сезони, тобто 12 місяців, зелена UV – 4 сезони, рожева UV – 6 сезонів, а блакитна UV – 10 сезонів, тобто 5 років. Одночасно з цим колір плівки, а точніше кольоровий пігмент і товщина плівки жодним чином не впливають на прозорість плівки, на її властивості пропускати світло та розсіювати його.

Тепличні плівки «Планета Пластик» пропонують вам ідеальне рішення для максимальної врожайності цілий рік. Плівки від «Планета Пластик» це:

  • Вища стійкість до розриву;
  • Підвищена стійкість до проколів;
  • Покращені показники світлопроникності;
  • Тривала УФ-стабілізація;
  • Покращений контроль температури;
  • Оптимізовані товщини.

Крім того, тепличні плівки виробництва ТОВ «Планета Пластик» безпечні для здоров’я людини і довкілля, що підтверджено екологічним сертифікатом міжнародного зразка. Скористайтесь перевагами від покращених механічних властивостей тепличної плівки виробництва ТОВ «Планета Пластик» та від оптимальної світлопроникності. Переконайтесь в стабільно вищій якості та збирайте кілька урожаїв за один рік.

Тепличні плівки ТОВ «Планета Пластик» — надійний захист для рослин та найкращий вибір для господарів.

Всім багатого врожаю!