Переваги та недоліки використання зернових рукавів.

27 Серпня , 2021

Технологію зберігання зерна в поліетиленових рукавах сьогодні використовує все більша кількість фермерських господарств та інших сільськогосподарських підприємств. А ті, хто тільки планує застосувати на практиці цю технологію, шукають інформацію про те, як вона працює і яка вартість рукава для зберігання зерна в Україні.

Виробник поліетиленових виробів компанія «Планета Пластик» за вигідною ціною пропонує якісні рукави для зберігання зерна  з доставкою у будь-який регіон України.

Що таке зерновий рукав

Зерновий рукав, який ще називають силосний мішок або силобег, – це полімерний рукав, виготовлений з тришарового надміцного поліетилену загальною товщиною 200-250 мкм. Вироби нашого виробництва мають наступні особливості:

 • Два зовнішні шари білого кольору із захистом від ультрафіолету – захищають вміст рукава і відбивають сонячну енергію.
 • Внутрішній шар, який контактує із зерном, чорний – блокує сонячне світло і підтримує низьку температуру.
 • Зазвичай зерновий рукав має довжину близько 60 метрів, діаметр до 3-х метрів і може зберігати до 200 тон пшениці, кукурудзи або сої.
 • При повному завантаженні зерном або силосом зерновий рукав має довгу трубчасту форму, подібну до ковбаси.
 • При належному ущільненні зерновий рукав є водонепроникним і має високу міру газонепроникності до CO2 і O2.
 • Для наповнення зернового рукава і для його вивантаження потрібно спеціальна зерно-пакувальна і розпаковувальна техніка, яку можна прикріпити до трактора з ВВП. Зернові рукави і устаткування для завантаження і вивантаження зерна відносно недорогі в порівнянні із стаціонарними структурами для зберігання зерна і відповідним устаткуванням для перевезення зерна.

На нашому сайті представлена техніка для зберігання зерна в рукавах від українського виробника сільськогосподарської техніки Заводу Кобзаренка. Крім того, спільно із Заводом Кобзаренка ми надаємо послуги із завантаження і вивантаження зерна з полімерних рукавів.

На відміну від класичного кисневого зберігання, зернові рукави зберігають зерно та силос у герметичному середовищі, де в процесі дихання зерна чи силосу, кисень швидко заміщується вуглекислим газом, який є природним консервантом. В рукаві утворюється середовище багате на вуглекислий газ і, таким чином, ми консервуємо вміст рукава і зберігаємо його у безпеці від комах та шкідників.

Ділянку, на якій розміщують зернові рукави потрібно попередньо підготувати. Вона має бути рівною і на ній не повинна збиратися вода під час дощів. Також ділянку треба очистити від будь-яких предметів, які можуть пошкодити зерновий рукав (наприклад, стерня, гостре каміння або гілки), оскільки навіть дуже маленькі отвори порушують герметичність ущільнення, пропускаючи повітря, вологу і комах в зернову масу. Саме завдяки високому рівню CO2 і низькому рівню O2 ми створюємо сприятливі умови для консервації зерна усередині мішка (зернового рукава). А через отвори всередину мішка потраплятиме волога і повітря, що зруйнує бажану внутрішню консервацію зерна.

Як працює технологія зберігання зерна або силосу в рукавах ТМ Harwell:

 • Коли сухе зерно або силос потрапляють в зерновий рукав, більшість кисню видаляється в процесі завантаження, за рахунок ущільнення маси шляхом активації дискових гальм.
 • Герметичне зберігання: після завантаження рукав герметично закривають і кисень не потрапляє всередину щільно завантаженого зернового рукава, і температура всередині не піднімається.
 • В процесі дихання зерна, мікроорганізмів та комах, поглинається залишок кисню (O2) та заміщується вуглекислим газом (CO2).
 • Це створює модифіковану атмосферу, яка зупиняє метаболічний процес зерна та гальмує ріст та розвиток цвілі та комах, створюючи природне безпечне середовище для зберігання.
 • В силосі: анаеробне середовище посилює молочнокисле бродіння та забезпечує загальний кисневий бар’єр, який зберігає цілісність поживних речовин силосованого матеріалу.
 • Моніторинг цілісності закладених рукавів: здійснювати вчасний ремонт. Будь-які отвори слід негайно заклеїти ремонтним скотчем, яким комплектуються зернові рукави ТМ Harwell. Це життєво важливо для збереження анаеробних сховищ (без повітря) без втрат.
 • Завантаження зерна в полімерні рукави і послідуюче вивантаження здійснюється за допомогою спеціальних машин.

  Купити зернові мішки у нас можна за ціною виробника. Ваше замовлення може бути разовим, також ми надаємо послуги на постійній основі, розробляючи індивідуальні умови для кожного клієнта.

  Переваги використання зернових рукавів.

  Зберігати в поліетиленових мішках можна різні культури, наприклад, силос, зерно харчового і кормового призначення, кукурудзу і інші. Вироби зручні у використанні. Який обʼєм рукава для зберігання зерна? У мішки довжиною 60 метрів і діаметром 2,7 метри з товщиною стінки 230 мкм поміщається в середньому 200 тон зерна, при цьому вага зернового рукава складає близько 110 кілограм.

  В переліку основних переваг зернових рукавів слід зазначити:

  • Зменшення необхідних капітальних вкладень в порівнянні із створенням стаціонарних зерносховищ. Для розрахунку економічної вигоди і для порівняння різних сценаріїв зберігання зерна ми створили калькулятор розрахунку вартості зберігання зерна в рукавах і на елеваторі.
  • Можливість продати урожай дорожче, коли ціна буде максимально вигідною для продажу.
  • Спрощення логістики збору урожаю шляхом забезпечення гнучкого зберігання навіть уздовж краю поля, особливо коли бракує стаціонарних складських місткостей для постійного зберігання.
  • Збереження зерна на своєму полі просто неба і під власним спостереженням.
  • Точність сортування зерна і чітка ідентифікація якісних характеристик сортності зерна впродовж усього часу зберігання дозволяє реалізувати продукцію на ринку за максимальною ціною.
  • Висока якість зберігання зерна за рахунок особливості технології – анаеробного зберігання. Завдяки природній консервації зерно не вимагає фумігації і інших обробок, спрямованих на підтримку якості при зберіганні.

  Недоліки використання зернових рукавів.

  У рукавному способі зберігання є і певні мінуси:

  • Потрібно спеціальне пакувальне і розпакувальне обладнання, яке потрібно придбати або орендувати через постачальників платних послуг.
  • Для завантаження і вивантаження, а також для контролю за зберіганням зерна в силосних мішках потрібна додаткова праця та час.
  • Потрібний регулярний моніторинг цілісності зернових рукавів і стану завантаженого зерна.
  • Незалежно від того, яка товщина рукава для зберігання зерна, використати його можна тільки один раз, оскільки він розрізається по верхній частині під час вилучення зерна.

  На сьогодні, зернові рукави – це недорогий і вигідний спосіб зберігання зерна виробниками та зернотрейдерами. Зерновий рукав – це відмінний економічний буфер для зменшення тимчасової нестачі ємностей для зберігання. Згідно з розрахунками, зберігання в зернових рукавах майже в 4 рази дешевше, ніж традиційне зберігання на елеваторах, що в черговий раз доводить високу ефективність мішків-рукавів для зберігання зерна. До речі, для вашої зручності ми розробили калькулятор для розрахунку вартості зберігання зерна в рукавах та на елеваторі.

  В цілому, зернові рукави – це ефективна і перевірена герметична технологія зберігання зернових, силосу та сінажу, яка істотно сприяє зменшенню втрат після збору врожаю та є прекрасною альтернативою елеваторам та у разі нестачі власних ємностей для зберігання. Крім того, технологія зберігання в зернових рукавах є економічно вигідним рішенням для аграріїв.

   

  Всім багатого врожаю!