Норми вологості зерна для зберігання в зернових рукавах.

13 Жовтня , 2021

Зерно з підвищеною вологістю не слід зберігати в силосних мішках. За теплих температур зерно з підвищеною вологістю створює міжклітинну рівновагу відносної вологості вище 65% до 70%, що сприяє розвитку грибів. Тому найкраще зберігати зерно в рукавах дотримуючись рекомендованих показників вологості для безпечного зберігання. Безпечний термін зберігання в зернових рукавах залежить не тільки від вологості завантаженого зерна, а і від температури зовнішнього середовища.

Чим вище вологість зерна і тепліша температура зовні – тим коротшим буде термін зберігання в зернових рукавах.

Наприклад, українські аграрії мають успішний досвід зберігання кукурудзи вологістю 22% в зернових рукавах терміном до 30 днів.

Рекомендовані показники вологості зерна для зберігання в зернових рукавах:

Рекомендовані показники вологості зерна для зберігання в зернових рукавах

Рекомендації щодо безпеки зберігання в зернових рукавах.

  • Кукурудза, соєві боби та пшениця, що зберігаються у силосних мішках, повинні мати вологість відповідно 15%, 13%та 12%або нижче. Соняшник і ріпак слід зберігати з вологістю нижче 10%. Краще помилятися в консервативний бік і зберігати сухіші, ніж вологіші зернові, олійні культури та бобові.
  • Кукурудза, висушена за допомогою високотемпературної сушарки, повинна бути охолоджена до температури навколишнього середовища перед упаковкою в рукав, щоб тепло не затримувалося в мішку під час його герметизації. В іншому випадку конденсат на нижній стороні рукава може призвести до розвитку грибків та передчасного псування зерна.
  • Зернові рукави не слід перевантажувати; більшість мішків розтягуються приблизно на 10%, і надмірне заповнення може призвести до розриву мішків, особливо при їх розвантаженні. Контролюйте розтягування рукава за допомогою лінійки, яка входить до комплекту зернового рукава ТМ Harwell. Крім того, достатня довжина вільного краю на кінцях рукава необхідна для належної герметизації мішків на початку та в кінці заповнення.
  • Якість зерна слід регулярно контролювати вздовж кожного мішка з використанням технології зондування CO2, а мішки, у яких спостерігається збільшення CO2 між двотижневими показаннями, слід призначити для більш раннього вивантаження, ніж мішки зі стабільними показниками CO2.
  • Перед тим як проколоти рукав для вимірювання температури зерна або взяття зразка для проби необхідно попередньо поперечно заклеїти місце проколу скотчем. Після взяття зразка, поздовжньо заклейте отвір ремонтним скотчем.
  • Зернові рукави слід регулярно оглядати на предмет пошкодження гризунами. Зауважте, що сніговий покрив може приховувати проколи, тому сніг слід очищати з рукавів, щоб ефективно оцінити можливі пошкодження.
  • Більш детально про зернові рукави, про технологію зберігання зерна, силосу і сінажу в рукавах та про переваги і недоліки використання зернових рукавів ми розповідали в нашій статті «Переваги та недоліки використання зернових рукавів.»

    Всім багатого врожаю!