FAQ. Відповіді на розповсюджені запитання про тепличну плівку.

17 Лютого , 2021

Поліетиленова плівка має багато властивостей, які роблять її корисною в якості покриття для теплиць. Її низька вартість, великий розмір листа, простота кріплення та хороша пропускна здатність світла – властивості, які допомогли розширити її використання. Тож сьогодні, близько 90% всіх теплиць покривають саме плівкою, і вона є найпоширенішим матеріалом при будівництві теплиць.

Вперше поліетиленову плівку використали для покриття парникових каркасів з деревини ще на початку 1960-х років. З того часу рецептуру плівки, її властивості і технологію виробництва значно вдосконалили. Старі плівки не мали довговічності і їх доводилося щорічно замінювати. Вони не витримували тертя об каркас теплиці та погоду. Вони також мали короткий термін експлуатації через старіння від ультрафіолетових променів сонця.

Далі наш технолог відповість на розповсюджені питання про тепличні плівки, про їх характеристики і детально пояснює навіщо тепличним плівкам світлостабілізація, антифогове покриття, багатошаровість, тощо.

Що таке стабілізована теплична плівка і як утворюється ця світлостабілізація?

Термін служби поліетиленових плівок обмежений через деградаційні процеси, спричинені сонячним світлом і теплом. Стабілізована плівка – це плівка, до складу якої доданий ультрафіолетовий стабілізатор (УФ). Ультрафіолетові стабілізатори додають для того щоб захистити плівку від впливу зайвих сонячних променів і зменшити деградацію плівки. Чим більше УФ-стабілізаторів входить до складу плівки, тим довше термін її експлуатації. Плівка без УФ-стабілізаторів вийде з ладу вже через кілька місяців (4-6 місяців залежно від товщини плівки).

Чому плівки для теплиць бувають різного кольору? Як впливає на прозорість тепличної плівки її колір та товщина?

Наприклад, наші тепличні плівки серії UV – це професійні тришарові тепличні плівки бувають жовтого, зеленого, рожевого та блакитного кольорів. Це, в першу чергу, зроблено для зручності споживача, який за кольором може відрізнити на скільки сезонів розрахована плівка. Тож обираючи нашу плівку в магазині споживач за кольором легко визначить, що жовта плівка гарантовано прослужить 2 сезони, тобто 12 місяців, зелена – 4 сезони, рожева – 6 сезонів, а блакитна – 10 сезонів, тобто 5 років. Одночасно з цим, колір плівки, а точніше кольоровий пігмент і товщина плівки жодним чином не впливає на прозорість плівки, на її властивості пропускати світло та розсіювати його.

Висока пропускна здатність світла абсолютно необхідна для росту рослин. Досвід виробництва, якість обладнання та підбір матеріалів гарантують, що наші тепличні плівки мають максимальну пропускну здатність світла (не менше 90%). Незалежно від кольору нашої плівки, енергія сонця однаково передається через покриття теплиці до рослини, де вона рухає фотосинтетичним процесом.

Розсіювання світла навіщо воно в тепличній плівці?

Пряме сонячне світло (недифузне світло) може спричинити ефект «тіні» та «сонячних опіків» на рослинах. Спеціальні добавки, що розсіюють світло, спричиняють розсіювання прямого світла та запобігають тіньовому ефекту. Дифузія світла підвищує ефективність фотосинтезу завдяки забезпеченню більш однорідного світла з усіх боків і є вигідним при вирощуванні самозатінюючих рослин, таких як огірки, помідори, кабачки, троянди та інші. Дослідження показали, що розсіяне світло також зменшує розвиток спор грибів та поширення комах.
Тепличні плівки з розсіюванням сонячного світла

Світло від сонця, що проходить через парникову плівку і потрапляє в теплицю, розбивається на пряме і розсіяне. Дифузія світла робить плівку туманною на вигляд, але це не означає, що плівка є менш прозорою і має гіршу світлопроникність в порівнянні зі звичайними тепличними плівками. ФАВ (фотосинтетичне активне випромінювання), отримане рослинами, практично однакове. Зараз загальновизнано, що розсіяне світло позитивно впливає на ріст рослин, особливо для весняних та літніх культур і в районах із сильним сонячним промінням.

Дифузія світла зменшує тіні, забезпечує більш рівномірний розподіл світла в теплиці, завдяки чому воно досягає навіть нижніх частин рослини, запобігає вигорання та має помірний охолоджуючий ефект.

Що таке багатошарова плівка, чи можна побачити ці шари? В чому різниця між багатошаровою та одношаровою тепличною плівкою?

Теплична плівка може бути одношаровою чи багатошаровою. Багатошарові тепличні плівки зазвичай використовують для великих професійних теплиць. Більшість сучасних поліетиленових плівок для теплиць виготовляють методом со-екструзії декількох шарів з різними полімерами та добавками. Тобто під час виробництва у кожен шар плівки можна додати окремі компоненти, які нададуть плівці тих, чи інших властивостей.

Виробництво тепличних плівок

В результаті кожен шар надає плівці окремі характеристики та підвищує її ефективність за рахунок вдалої синергії з іншими шарами. Таким чином, багатошарова плівка для теплиць зазвичай більш міцна при меншій товщині і відповідно вазі, ніж одношарова. Звичайному споживачеві побачити ці шари в готовому виробі неможливо.

Наш досвід та ретельний підбір сировини, умови переробки та процедури контролю якості надають нашим тепличним плівкам відмінну механічну міцність.

Ми розробили нове покоління багатошарових надміцних тепличних плівок серії UV із застосуванням спеціальних високоміцних полімерів. Ці плівки забезпечують додаткову безпеку в районах з дуже сильним вітром, а також значну економію, оскільки вони мають меншу товщину і відповідно вагу, ніж звичайні плівки, одночасно зберігаючи таку ж або навіть більшу міцність.

Чи пропускає теплична плівка ультрафіолет?

Так наша теплична плівка пропускає деякий спектр енергії ультрафіолетового світла, необхідний для зростання рослин і бджолам для навігації. Це дуже важливо, бо сонячне світло необхідне для фотосинтезу рослин і також може контролювати деякі грибкові захворювання.

Що таке антифогове чи антикрапельне покриття тепличної плівки і як воно працює?

Гаряче повітря містить більше вологи, ніж холодне повітря. Вночі температура всередині теплиці знижується, внаслідок чого водяна пара в повітрі конденсується і утворює невеликі дискретні крапельки. Такий ефект туману спричиняє:

 • зменшення пропускання світла;
 • капання на рослини може визивати захворювання.
 • Для запобігання цих ситуацій під час виробництва у плівку вводять спеціальні добавки. Ці добавки модифікують поверхню плівки, що зменшує поверхневий натяг краплі, тому краплі води розкладаються у суцільний невидимий шар води. І таким чином конденсат стікає зі стінок теплиці, а не утворює крапельки.

  Чи не пошкоджується теплична плівка при зіткненні з гарячим металевим каркасом теплиці влітку?

  Каркас теплиці влітку може нагріватися до температури 60˚С, чи потрібна додаткова технічна прокладка між плівкою і каркасом? Температура плавлення поліетилену перевищує 100˚С, тож при контакті з розігрітим до 60˚С каркасом теплиці плівка не пошкодиться. Але важливою умовою є дотримання правил експлуатації тепличної плівки під час будівництва теплиці. Ці експлуатаційні правила ми вкладаємо до кожного рулону нашої плівки для теплиць.

  Від чого залежить термін експлуатації тепличної плівки?

  Термін експлуатації плівки залежить від багатьох чинників: якості та технічних характеристик самої плівки, умов її використання (площа, тип теплиці, установка, використання агрохімікатів) і дотримання правил експлуатації плівки під час будівництва теплиці.

  Асортимент наших тепличних плівок включає вироби з терміном експлуатації до 5 років, що містять спеціальні комбінації УФ-стабілізаторів та антиоксидантів, що захищають тепличну плівку від шкідливого впливу УФ-світла та тепла протягом дуже тривалих періодів. Ми використовуємо лише найдосконаліші матеріали, що поставляються провідними виробниками полімерів та добавок у галузі. Виробляємо нашу тепличну плівку на сучасному екструзійному обладнанні з повністю комп’ютеризованими екструдерами. Якість наших тепличних плівок заснована на 17-річному досвіді та ноу-хау компанії в цій галузі. Контроль якості готової продукції проводиться згідно міжнародних методик ISO і ASTM.

  Екологічний сертифікат згідно з ISO 14024 Також нами успішно підтверджено відповідність асортименту поліетиленових плівок вимогам екологічних критеріїв згідно з ISO 14024 та отримано екологічний сертифікат № UA.08.002.515 й право застосування екологічного маркування. Це перші екологічно сертифіковані згідно з ISO 14024 поліетиленові плівки в Україні. Наші тепличні плівки є безпечними для здоров’я людини і довкілля, що підтверджено екологічним сертифікатом міжнародного зразка.

  Обрати і купити якісну тепличну плівку ТОВ «Планета Пластик» можна на нашому сайті в розділі «Тепличні плівки».

  Всім багатого врожаю!