Технологія зберігання в зернових рукавах. Зернові рукави Harwell

25 Січня , 2020

Як зберігати зерно. Технологія зберігання зерна в зернових рукавах

Процес зберігання зерна в рукавах досить простий. Зерно завантажують в поліетиленовий рукав за допомогою машини для упаковки зерна (завантажувач) і герметично закривають. Такий рукав розміщують на підготовленому відкритому майданчику. Бажано, щоб грунт під рукавом був досить твердим, особливо якщо вивантажувати рукави планують восени (в мокру погоду). І таким чином зерно зберігається в умовах майже наближених до вакууму. У разі необхідності (продаж зерна, тощо) – поліетиленовий рукав (мішок) розрізають та іншою спеціальною машиною (розвантажувач) з нього вивантажують зерно.

Отримати безкоштовний зразок зернового рукава ТМ Harwell

Зернові рукави Harwell

Основою технології зберігання є природна консервація вмісту рукава за рахунок створення анаеробного середовища в щільно завантаженому (більше 3 тонн на 1 метр) і герметично закритому полімерному рукаві. В процесі «дихання» зерна, а також життєдіяльності комах і грибків, які потрапляють в рукав разом з зерном, поглинається кисень і заміщується вуглекислим газом, який є природним консервантом, що запобігає життєдіяльності грибків і мікроорганізмів.

Що зберігають в рукавах

Зберігання тюків соломи та сіна в полімерних рукавах.

Зернові: соняшник, пшениця, кукурудза, ячмінь, ріпак, соя, рис. Корми: буряковий жом, плющене зерно, силосна маса, зелена маса, пивна дробина, фураж, сінаж, макуха томатів і оливок. Також зернові рукави придатні для зберігання добрив і навіть виробництва біогазу з побутових відходів.

Як довго

Як довго зберігати зерно в зернових рукавах? Українські аграрії в середньому зберігають зерно в полімерних рукавах протягом 6 місяців. Хоча насправді можна зберігати зерно в полімерних рукавах і 18 місяців. Наприклад, термін експлуатації зернових рукавів Harwell до 24 місяців. Однак, тривалість зберігання зерна в рукавах залежить від вологості і якості завантаженого зерна. Чим вище вологість зерна і температура зовнішнього середовища – тим коротше термін зберігання.

Хто використовує зернові рукави (мішки)

Технологію зберігання в рукавах застосовують як фермери і середні агрофірми, які відчувають нестачу зерноскладів, так і великі агро холдинги, які володіють власною мережею елеваторів, а також птахівницькі і тваринницькі компанії, елеватори, комбікормові заводи, маслозаводи і агро трейдери.

«В холдингу «Агро-Регіон» ми вперше спробували частково зберігати зерно в рукавах TM Harwell ще в 2014 році, а потім поступово повністю перейшли на зернові рукави цієї торгової марки – розказує Василь Вікторович Мельник, головний агроном холдингу «Агро-Регіон». – Зберігання зерна в чистому полі в тришарових полімерних рукавах – це прекрасна альтернатива стороннім елеваторам. Або у випадку коли не вистачає власних складських приміщень для зберігання.

Це як «безрозмірний елеватор», бо ви розгортаєте склад під відкритим небом прямо у себе на полі в розмірі, який потрібно для закладання свого зерна.»

Характеристики зернових рукавів ТМ Harwell

Загрузка зернового рукава

Зернові рукава TM Harwell захищають від снігу, дощу, ультрафіолетового випромінювання і перепадів температур. Ми виготовляємо полімерні рукави ТМ Harwell на автоматизованій багатошаровій лінії за точно дозованою, унікальною рецептурою. Саме рецептурний набір, що складається з 10 різних компонентів і включає поліетилен останнього покоління надає зерновому рукаву Harwell цілий ряд відмінних властивостей:

 • Висока міцність на розрив і еластичність, високий опір проколу і роздиранню, та ударна міцність, що захищають від можливих пошкоджень градом, тваринами чи людьми.
 • Високий опір розповзання (рукав зберігає форму після завантаження) – забезпечує можливість обслуговування рукава і дозволяє експлуатувати його в найспекотніших регіонах світу.
 • Світловідбивання – перешкоджає перегріву зернового рукава влітку. У будь-який час року температура зерна не перевищує 10 градусів і не падає нижче нуля.
 • Світлонепроникність – повністю виключає проникнення світла всередину і утворення середовища для розвитку життєдіяльності мікроорганізмів.
  Морозостійкість плівки до мінус 50 градусів.
 • Стійкість до термоокислювальної і ультрафіолетової деструкції до плюс 50 градусів.
 • Термін експлуатації зернових рукавів Harwell до 24 місяців.

Рукав для зберігання зерна Harwell пройшов випробування в європейській акредитованій лабораторії на харчову безпеку, за вмістом важких металів, мігруючих речовин, мономерів та технічного вуглецю – і відповідає всім вимогам нормативів ЄС. Також наші зернові рукави повністю придатні до вторинної переробки після використання.

Зернові рукави Harwell

Переваги технології зберігання в зернових рукавах

 • В першу чергу це надійно. Зернові рукави TM Harwell від ТОВ «Планета Пластик» міцні і в той самий час еластичні і витримують тиск маси зерна більше 3 тонн на 1 метр. Наші полімерні рукави проходять лабораторний контроль міцності на розрив і еластичності, контроль опору проколу і роздиранню, та ударної міцності. Тож досконалі експлуатаційні характеристики рукавів TM Harwell мінімізують ризики їх пошкодження під час зберігання зерна.
 • По-друге, зберігання в зернових рукавах успішно вирішує проблему господарств обмежених по складських площах і ємностях. Так само проблему господарств з малопотужними сушарками, мінімізує капітальні витрати на складське та сушильне господарство. Плюс низькі операційні витрати.
 • По-третє, це висока якість збереження зерна за рахунок особливості технології – анаеробного зберігання. Завдяки природній консервації зерно не потребує фумігації та інших обробок, спрямованих на підтримку якості при зберіганні. Відповідно можна заявити про новий рівень екологічності та безпеки харчових продуктів зерна.
 • Зниження логістичних витрат і зниження ризику затримок збиральної компанії з транспортних причин або через брак складських потужностей.
 • Точне сортування зерна і чітка ідентифікація якісних характеристик сортності зерна протягом всього часу зберігання дозволяє реалізувати продукцію на ринку за максимальною ціною. Зерно не пошкоджується в процесі загрузки в рукав і вивантаження з нього.
 • Відсутність витрат на зберігання в елеваторах і пов’язані з цим можливі втрати якості, пересорта і втрати оціночної вартості перед реалізацією зерна.
 • Можливість надання упакованого в полімерні рукави (мішки) зерна банками або оцінювачами страхової компанії в якості застави для отримання кредиту.

Проблеми зберігання в зернових рукавах

Існує ряд проблем і завдань, з якими успішно справляються досвідчені аграрії. Для ефективного зберігання в зернових рукавах потрібно:

 • Правильна оцінка якості зерна і підготовка зерна перед завантаженням в рукав.
 • Вибір і облаштування майданчика для закладки рукавів (хороший дренаж, відсутність бур’янів, домішок, дроту, каменів і стерні, які можуть бути причиною пошкодження рукава). Стерня пшениці дуже пожежонебезпечна, тому рекомендується видалити її навколо рукавів, щоб попередити поширення вогню.
 • Дотримання технології загрузки рукавів і правил їх експлуатації.
 • Щотижневий контроль якості вмісту рукава.
 • Захист рукавів від пошкоджень птахами, тваринами або людьми і своєчасний їх ремонт (спеціальною клейкою стрічкою або монтажною піною).

До речі миші можуть пошкодити рукав тільки в місцях загрузки, де рукав не достатньо щільно завантажений і є складки. Тож місця завантаження можна обробляти препаратами групи родентицидів. Від птахів – використовувати звукові відлякувачі. При загрузці рукава уникайте розсипання зерна по землі – саме це приваблює тварин.

Правильно розрахована технологія зберігання плюс виконання простих правил експлуатації зернових рукавів дозволять отримати максимальну вигоду від реалізації врожаю.