Краща якість зберігання силосу з використанням киснево-бар’єрної плівки для силосування від «Планета Пластик»

06 Серпня , 2020

Силос – це соковитий корм, який готують методом консервування зелені з обмеженням доступу кисню, процес заготовки називають – силосування.

Силосування – біологічний метод консервування зелених рослин, в основі якого лежить молочнокисле бродіння. Молочнокислі бактерії в анаеробному стані зброджують цукор в молочну і оцтову кислоту. Процес силосуванні супроводжується виділенням тепла і підвищенням в масі температури, від якої залежить спрямованість біохімічних процесів. Розігрівання маси триває до тих пір, поки не буде використаний весь кисень, що знаходиться між частинками, порожнечі не заповняться вуглекислим газом, і рослинні клітини не загинуть.

Ось чому так важливо забезпечити герметичність і непроникність для кисню в процесі силосування. В добре ущільненій масі, ізольованій від повітря, дихання клітин припиняється через 6-8 годин після завантаження маси в силососховище. Силос – це незамінна частина раціону для корів, коней та інших сільськогосподарських тварин взимку, тому що силос містить в собі багато корисних речовин, необхідних в холодну пору року.

Силосна яма

Рослинну масу, зібрану з поля, утрамбовують в ями або траншеї. Протягом певного часу починається процес бродіння, в траві накопичуються органічні молочні кислоти (до 2%), які і консервують корм, зберігаючи його від розкладання. Доступ повітря відіграє велике значення. Якщо його буде багато, рослини почнуть зігріватися, втрачати поживні речовини і з’явиться цвіль. Тож доступ повітря зводиться до мінімуму! Вологість силосу підтримується в межах 65-75%. Якщо вона вища, молочна кислота буде накопичуватися повільно, а якщо вологість менше – корм не зможе щільно утрамбуватися і всередині буде занадто багато повітря. Щоб домогтися необхідної вологості корм при необхідності поливають простою водою або додають солому. Головним консервантом в силосі повинна бути молочна кислота. Вона має корисні дієтичні якості і є сильнішою кислотою, ніж оцтова. В хорошому силосі молочної кислоти міститься в 2-3 рази більше, ніж оцтової, через це він не має різкого запаху. При правильній технології силосування поряд з молочнокислим має місце спиртове бродіння. Якісний силос має характерний приємний запах, схожий з запахом мочених яблук, солоних помідорів, сушених фруктів і жовто-зелений колір, при цьому структура рослин збережена.

Укриття силосної маси

Для виготовлення силосу використовуються спеціальні ями, траншеї, башти. Ями і траншеї виривають завжди в глиняному ґрунті і облицьовують цементом, щоб через землю не проходила волога. Після заповнення сховища зелену масу негайно вкривають для ізоляції від повітря і атмосферних опадів. Затримка укриття на 2-3 дні збільшує втрати корму на 7-10% за рахунок гниття і пліснявіння верхніх шарів і зігрівання всієї маси.

При цьому втрати поживних речовин в силосі 60-70% вологості, що зберігається в капітальних траншеях без укриття, складають 34,9%, при укритті соломою – 23,5%, землею – 19,0%, плівкою і землею – 12,0%.

Укриття силосної маси

На сьогодні спеціалізована поліетиленова плівка для силосування – є найкращим матеріалом для укриття силосу. Земляне укриття також високоефективне, але взимку замерзлу землю важко знімати, і потрібні додаткові матеріальні витрати. Укриття подрібненої мокрою соломою з подальшим ущільненням і посівом злакових культур не завжди дає позитивний ефект. При нестачі вологи зелений килим гине, а коріння висихають і утворюють канали, по яких проникає повітря, і силос під соломою псується в такій же кількості, як і без укриття. Киснева проникність наших силосних плівок в 100 разів нижча, ніж у традиційних плівок. Це забезпечує кращий захист кормів та більш якісний кінцевий результат. Також наша плівка для силосування трохи м’якша, ніж традиційна плівка, задля легкого вирівнювання над силосним кормом.

Основні переваги:

  • Гарантований УФ-захист протягом 24 місяців;
  • Максимальна ширина: 12 метрів;
  • Менша вага рулонів для полегшення монтажу;
  • Більш гнучка, краще укладається на силос і зменшує кількість повітряних мішків;
  • Повністю придатна для вторинної переробки;
  • Тривале зберігання кормів завдяки високому ступеню непроникності і герметизації матеріалу;
  • Збереження поживної цінності кормової сировини тривалий час.

Краща якість кормів і менше псування, означає більш високу цінність для фермера. Отримайте більшу кількість молока від кожної корови з якісно збереженими кормами.