Про зберігання силосу в рукавах

14 Липня , 2023

«Упродовж 10 років закладаємо два види кормів — силос кукурудзяний на 10 тис. т. і сінаж люцерновий на 2,5 тис. т. Закладку в рукави починаєм у травні, коли відбувається перший укіс люцерни. Другий укіс у червні і третій у липні. А в кінці серпня-на початку вересня закладаємо силос», — говорить Сергій Степаниденко, генеральний директор «Сігнет-Мілк».

Закладання силосу: технологія і базисні показники

Зберігати в рукавах можна практично усі види кормів: силос, сінаж, корнаж, жом, пивну дробину, спиртову барду та ін. Основною перевагою зберігання в рукваах є краща якість силосування закладеної маси та кормів.

Технологія заготівлі кормів у «Сігнет-Мілк» виглядає так. Попередньо подрібнена кормова маса підвозиться до силосного преса. Далі маса подається на кормовий стіл преса або безпосередньо з самоскида, або ж за допомогою фронтального навантажувача. Конвеєр кормового столу подає масу до ротора, який просуває її в рукав. При цьому маса ущільнюється (тиск 400-500 бар), а доступ повітря до неї перекривається.

«Вологість ми визначаємо за допомогою мікрохвильовки, а подрібненість лінійкою. Вологість сінажу, який ми закладаємо — 55-60% , подрібненість — до 3 см. Силос закладаємо із вологістю 62-68%, а подрібненість до — 1,5 см», — розповідає Сергій Степаниденко.

Отож, при закладанні силосу і сінажу в полімерні рукави особливу увагу потрібно звертати на вологість і подрібненість маси.

Якість. Що ефективніше: силосна яма, чи рукав?

• моментальне закриття утрамбованої маси (погодні умови практично не впливають: дощ пішов, рукав закрили, а з ямою складніше);

• мінімізація небажаних реакцій у процесі консервування, а також втрат поживних речовин при зберіганні (швидке перекриття доступу повітря не дає розвиватись гнилісним бактеріям, також значно швидше відбувається процес консервування маси);

• відсутність занесення золи в корм колесами техніки (в яму золу можуть занести колеса тракторів, які трамбують силос. В рукавах це виключено, адже маса відразу поступає на конвеєр силосного пресу);

• мінімізація втрат поживних речовин при згодовуванні (в рукаві, коли ми вибираємо силос чи сінаж, відкритою є невелика площа, з якої менше вивітрюються поживні речовини — 2 м в гору і 3 м в ширину і ця площа прикривається. В силосній ямі це практично неможливо зробити, хіба що купляти додатково ківш для виїмки сінажу і силосу).

А ще зберігання силосу у рукаві — це відсутність «заморожених коштів».

За матеріалами Latifundist.com