Характеристики тепличної плівки. Обираємо “Грінс”, СТ чи UV.

04 Лютого , 2021

Основна функція будь-якої тепличної плівки – це захист рослин від атмосферних явищ (сонце, дощ, град, сніг, вітер, тощо). Для чого це потрібно? Для подовження вегетаційного періоду рослин і створення контрольованого мікроклімату всередині, незалежно від погодних умов зовні.

Тепличні плівки бувають:

 • Стабілізовані. Розраховані на тривалий термін експлуатації – 12 місяців і більше. За рахунок додавання спеціальної речовини – стабілізатора, який захищає структуру плівки від впливу УФ променів.
 • Не стабілізовані. Може прослужити на теплиці не більше 6 місяців, через відсутність захисту від УФ променів.
 • Майже всі плівки для теплиць нашого виробництва стабілізовані. В нашому асортименті стабілізованих тепличних плівок є плівка «Грінс», плівки серії СТ і серії UV.

  Теплична плівка «Грінс».

  Це одношарова стабілізована теплична плівка зі строком експлуатації до 12 місяців і шириною 6 метрів. Це продукт для невеликої бюджетної теплиці чи парника. Товщина плівки 100, 120 і 150 мкм. Колір: зелений.

  Тепличну плівку товщиною 100 мкм використовують для покриття теплиці на весняно-літній сезон, на зиму таку плівку рекомендується знімати. Плівку для теплиці товщиною 120, 150 мкм – можна використовувати для покриття теплиці на зимовий сезон чи для вітряних регіонів.

  “Грінс” – це єдина теплична плівка, яку ми виробляємо з комбінації первинного і вторинного (переробленого) поліетилену. Завдяки включенню до її складу вторинної сировини, нам вдалося зробити недорогий і екологічний продукт, за рахунок переробки використаного поліетилену. На нашому заводі працюють дві потужні лінії з переробки використаного поліетилену. Ми переробляємо всі власні відходи поліетилену, а також закуповуємо сторонні. Це є одним з принципів кругової економіки, які ми наслідуємо. Решта наших тепличних плівок вироблена з первинної сировини.

  Теплична плівка СТ 24.

  Це одношарова стабілізована теплична плівка зі строком експлуатації до 24 місяців і шириною від 2-х до 6-ти метрів. Товщина плівки від 80 до 150 мкм. Колір: жовтий.
  Примітка: тепличну плівку товщиною 80 мкм зазвичай використовують в якості внутрішнього шару теплиці («друга стеля»).

  Теплична плівка СТ 36.

  Це одношарова стабілізована теплична плівка зі строком експлуатації до 36 місяців і шириною 6 метрів. Товщина плівки 150 мкм. Колір: рожевий.

  Тепличні плівки серії UV.

  Це багатошарові стабілізовані тепличні плівки з посиленою міцністю призначені для будівництва великих промислових теплиць.

  Чим відрізняються багатошарові плівки від одношарових.

  Багатошарову поліетиленову плівку для теплиць виготовляють методом со-екструзії декількох шарів з різними полімерами та добавками. Тобто під час виробництва у кожен шар плівки можна додати окремі компоненти, які нададуть плівці тих, чи інших властивостей. В результаті кожен шар надає плівці окремі характеристики та підвищує її ефективність за рахунок вдалої синергії з іншими шарами. Таким чином, наші багатошарові плівки серії UV на 30% міцніші до розриву та на 50% стійкіші до проколу, ніж одношарові навіть при меншій товщині і відповідно вазі.

  В асортименті тепличних плівок серії UV ми маємо 4 різновиди плівок з різним терміном експлуатації та товщиною:

 • Теплична плівка UV2 – це багатошарова стабілізована теплична плівка зі строком експлуатації 12 місяців і шириною від 8 до 12 метрів. Товщина плівки 100 мкм. Колір: жовтий.
 • Теплична плівка UV4 – це багатошарова стабілізована теплична плівка зі строком експлуатації 24 місяці і шириною від 8 до 12 метрів. Товщина плівки 120 мкм. Колір: зелений.
 • Теплична плівка UV6 – це багатошарова стабілізована теплична плівка зі строком експлуатації 36 місяців і шириною від 8 до 12 метрів. Товщина плівки 150 мкм. Колір: рожевий.
 • Теплична плівка UV10 – це багатошарова стабілізована теплична плівка зі строком експлуатації 60 місяців і шириною 12 метрів. Товщина плівки 180 мкм. Колір: блакитний.
 • Чи впливає колір тепличної плівки на її якість або на врожайність.

  Різнокольоровість наших тепличних плівок, в першу чергу, обумовлена зручністю для споживача, який за кольором може відрізнити на скільки сезонів розрахована плівка. Тож обираючи нашу плівку в магазині споживач за кольором визначить, що жовта UV плівка гарантовано прослужить 2 сезони, тобто 12 місяців, зелена UV – 4 сезони, рожева UV– 6 сезонів, а блакитна UV – 10 сезонів, тобто 5 років. Одночасно з цим колір плівки, а точніше кольоровий пігмент і товщина плівки жодним чином не впливають на прозорість плівки, на її властивості пропускати світло та розсіювати його.

  Висока пропускна здатність світла абсолютно необхідна для росту рослин. Досвід виробництва, якість обладнання та підбір матеріалів гарантують, що наші плівки мають максимальну пропускну здатність світла. Наші тепличні плівки мають світлопроникність не менше 90% PAR світла (фотосинтетичне активне випромінювання).

  Згодом, звичайно, будь-яка теплична плівка частково втрачає світлопроникність. І тут дуже важлива якість плівки і те, яку сировину використав виробник, бо якісна теплична плівка втрачає лише до 2% світлопроникності на рік. Тож незалежно від кольору нашої плівки, енергія сонця однаково передається через покриття теплиці до рослини, де вона рухає фотосинтетичним процесом.

  Широкоформатні тепличні плівки для великих теплиць

  Нещодавно асортимент наших багатошарових тепличних плівок поповнився плівками XL – це широкоформатні плівки для будівництва великих промислових теплиць.

  Теплична плівка UV6 XL.

  Це багатошарова стабілізована теплична плівка зі строком експлуатації 36 місяців і шириною 14 і 16 метрів. Товщина плівки 150 мкм. Колір: прозорий.

  Сподіваємось, що в цій статті нам вдалося допомогти вам розібратися з основними різновидами тепличної плівки та з її характеристиками і таким чином полегшити задачу вибору тепличної плівки. А для тих, хто тільки планує будувати теплицю буде корисною наша стаття як самотужки і недорого побудувати невелику теплицю під плівку.

  Всім багатого урожаю!