Будуємо ставок своїми руками.

13 Травня , 2021

Для створення декоративного ставка у себе на ділянці Вам знадобиться:

  1. Монтажний набір «Ставок своїми руками Laguna», в якому буде все необхідне для створення ставка, а саме геомембрана, геотекстиль, набір комплектуючих і інструментів для розмітки, а також детальна покрокова інструкція з дендропланом від провідних ландшафтних дизайнерів;
  2. Лопати і тачка для вивозу землі;
  3. Трохи декоративних матеріалів для оформлення прибережної зони (каміння і валуни різного розміру і форми);
  4. Рослини для висадження в прибережній зоні і безпосередньо водні рослини для ставка. В інструкції, що входить до монтажного набору «Ставок своїми руками Laguna» надані детальні рекомендації з оформлення берегової лінії і схеми висадки рослин.

Шість кроків для створення ставка:

  1. Обрати місце для ставка та визначитися з його формою.
  2. Розпланувати зону кругом майбутнього ставка.
  3. Зробити розмітку та вирити котлован.
  4. Вистелити котлован геотекстилем та геомембраною.
  5. Заповнити ставок водою.
  6. Оформити берегову лінію ставка та територію кругом нього, висадити рослини.

Крок 1. Обираємо правильне місце для ставка.

В подальшому це допоможе вам уникнути багатьох проблем під час експлуатації власного ставка та значно спростить догляд за ним. Існує декілька нескладних правил під час вибору місця для розташування декоративного ставу:

  1. Не розташовуйте декоративну водойму під деревами – опале листя постійно буде забруднювати воду, а коріння рослин можуть пошкодити гідроізоляцію.
  2. Сонячні промені не повинні падати на водяну поверхню більше 6 годин на добу. Інакше сонячні промені будуть провокувати активне розмноження водоростей і бактерій, в результаті чого вода швидко зацвіте.«/li»
  3. Але сонячні промені все ж таки потрібні. Бо якщо світла буде не вистачати, то ріст рослин, що прикрашають ставок сильно сповільниться.
  4. Подбайте про близькість комунікацій до вашого майбутнього ставу. Щоб вам було зручно наповнювати ставок водою, а в подальшому і доливати води, бо в будь-якому випадку влітку вода випаровується і рівень води буде падати. Крім того, вам може знадобитись електрика, якщо, наприклад, плануєте встановлювати систему фільтрації або робити підсвічування ставка чи зони відпочинку біля нього. Тож подбайте про комунікації заздалегідь.

Обираємо форму ставка:

Найпопулярніший варіант для дачі – це водойми довільної форми. Такі ставки просто знахідка для ділянок з природним плануванням. Їх найлегше вписати в навколишній ландшафт. Бо вони максимально наближені до природних умов, поряд з ними зазвичай встановлюють лавки для відпочинку, навколо можуть рости фруктові дерева або овочеві культури. Чітких вимог до оформлення немає – повна свобода дій.

Водойми правильної геометричної форми (коло, квадрат, прямокутник) – варіант для поціновувачів урбаністичних ландшафтів. І зазвичай такий ставок потребує досить доглянутої дачної ділянки з лаконічним ландшафтним дизайном.

В будь якому випадку з нашим набором «Ставок своїми руками Laguna» Ви зможете створити ставок будь-якої форми. Або обрати одну з 7 запропонованих в наборі.

Яку форму ставка обрати

Крок 2. Планування.

Перед початком будівництва ставка потрібно розпланувати зону кругом нього. Бажано намалювати, хоча б схематично, план території кругом водойми – розпланувати доріжки, зону відпочинку і схему висадки рослин. І тільки після цього можна буде скласти детальний кошторис та приступати до роботи. Така схема дійсно допоможе вам створити затишне і красиве місце з водоймою на своїй присадибній ділянці.

Риття котловану

Крок 3. Робимо розмітку та риємо котлован.

  1. Насамперед розмітьте на місцевості контури майбутнього водоймища, надаючи йому будь-якої форми і глибини. Звертаємо увагу, що бажано робити ставок глибиною не менше 1 метра, щоб він сильно не прогрівався влітку і не зацвітав, і щоб взимку вода не промерзала.
  2. Потім потрібно визначитись, що робити з землею, яку ви дістанете з котловану під час його риття.
  3. Розпочинаємо рити котлован з країв до середини. Під час риття котловану чергуйте уступи і “пороги” – це надає берегам міцності, земля не буде обсипатися. Ширина “порога” – близько 30 см, ухил – 45-50 градусів. Плюс це надасть можливість висадити різні рослини – і мілководні, і глибоководні.
  4. За глибиною ставок рекомендується розділити на три рівні: зона для прибережних рослин до 10 см, мілководна зона від 10 до 40 см і глибоководна зона починається з 40 см. Якщо плануєте висаджувати німфеї – вони ростуть саме у глибоководній зоні.
  5. Вирівнюємо та очищуємо дно котловану від коренів дерев та каміння, які можуть пошкодити плівку. По його периметру робимо невеличкий рів, в якому буде закріплюватися плівка.

Геотекстиль

Крок 4. Вистилаємо геотекстиль та плівку для ставка (геомембрану).

Потримайте плівку 2 години на дворі, щоб вона прогрілась – її буде легше укладати.
Дно ставка вистеліть геотекстилем;
Після вистеліть ставок плівкою для ставка. Намагайтеся розподілити плівку максимально рівно, наскільки це можливо, без складок та зморшок.
Якщо є можливість встановіть систему фільтрації води.

Розповсюджена помилка – це використання звичайної плівки при будівництві ставка.

Геотекстиль
Так от, якщо ви не хочете в найближчі місяці ремонтувати, або повністю переробляти свій новий ставочок, через неякісну гідроізоляцію, в наслідок якої ставок почав протікати, рекомендуємо використовувати виключно спеціалізовану плівку, так звану геомембрану. Саме така плівка призначена для гідроізоляції та будівництва ставків чи басейнів.

Для нашого монтажного набору «Ставок своїми руками Laguna» ми створили саме таку якісну гідроізоляційну плівку, яка виготовлена з лінійного поліетилену низької щільності і високого тиску (LLDPE) товщиною 350 мкм. Це легкий, м’який і еластичний матеріал і у той же час він досить міцний, стійкий до розтягування і деформацій. Він добре переносить низьку температуру. Матеріал не пропускає пар і воду, тому забезпечує хорошу гідроізоляцію.

Завдяки новій вдосконаленій формулі геомембрани, яку розробили наші технологи, нам вдалося зменшити товщину матеріалу з 500 мкм до 350 мкм, а завдяки цьому і вагу без втрати міцності. Нашим технологам вдалося добитися більшої стійкості до роздиру та проколу. Також завдяки меншій товщині та покращеній еластичності з матеріалом стало набагато легше працювати – ним простіше вистелити котлован, уникаючи складок та зморшок. Наша геомембрана гнучка і еластична, і її можна монтувати навіть на складних, нерівних поверхнях. А стабілізація сажею захищає плівку для ставка від УФ-випромінювання і не дозволяє їй руйнуватися на сонці. Таким чином ставок Laguna прослужить вам щонайменше 7 років.

Плівка для ставка

Крок 5. Заповнюємо котлован водою.

Ідеально не заливати ставок водою одразу, нехай краще матеріал постоїть в сухому вигляді близько доби, щоб він набув потрібної форми. Наповнюйте ставок водою поступово – на третину кожні 2-3 години до повного заповнення. Це потрібно для того, щоб плівка розтягувалася під вагою води поступово.

Після заповнення ставка водою обріжте зайві шматки плівки по краях і зафіксуйте її за допомогою кілочків, що є в наборі “Ставок своїми руками Laguna”. Закопайте краї плівки землею або піском і приступайте до оформлення берегової лінії.

Крок 6. Оформлення ставка.

Укладіть каміння різного розміру вздовж берега, висадіть болотні рослини для берегової лінії. Додайте мілководні рослини в горщиках на пороги ставка і висадіть глибоководні. Докладні рекомендації з оформлення берегової лінії є в нашій інструкції, яка входить до набору “Ставок своїми руками Laguna”.
Як зробити ставок своїми руками

Вітаємо! Ваш ставок готовий. Час насолодитись результатами своєї праці – власним ставочком та оновленим подвір’ям.