Різновиди мульчі. Переваги і користь мульчування.

30 Червня , 2021

Мульчува́ння — це вкривання поверхні ґрунту кругом рослин будь-яким захисним матеріалом (соломою, скошеною травою, тирсою, галькою, агроволокном чи плівкою) для захисту ґрунту від пересихання й перегрівання.

Мульчування як агротехнічний прийом набуло широкого поширення в багатьох західноєвропейських країнах, США і Канаді. Відомо, що в Східній Європі мульчування гречаного соломою застосовувалося ще в XVII столітті.

Мульчування – це один з найбільш простих і ефективних способів підтримки здоров’я рослин і збільшення врожайності.

Різновиди мульчі.


В якості мульчі може виступати як штучний матеріал, так і органіка. Тобто мульчування можна виконати декількома способами:

 • Прикрити ґрунт плівкою, агро волокном, дрібним камінням чи іншим спеціальним матеріалом;
 • Засипати органічними матеріалами: скошеною травою, тирсою, корою, компостом тощо.
 • На сьогодні найпопулярнішим матеріалом для мульчування є чорна плівка, яка підходить для більшості овочів, ягід і для використання в парниках.

  Різновиди чорної плівки для мульчування.


  Ми виробляємо декілька різновидів чорної плівки для мульчування: це Мульча PRO, Мульча ECO і Баштан ECO. А в поточному році ми розпочали випуск ще і п’ятишарової плівки Мульча PRO.

  Мульча ECO і Баштан ECO – це чорна плівка для мульчування огірків, перцю, помідорів та динь, або сіра – для кавунів, яка прослужить один сезон, має товщину 30 мкм і ідеально підходить для мульчування однорічних культур. Крім того, Мульча ECO та Баштан ECO виробляються з вторинної сировини і звісно коштують дешевше.

  Одношарова Мульча PRO – це чорна плівка для мульчування, яка прослужить 36 місяців, має товщину 40 мкм і ідеально підходить для мульчування полуниці чи інших багаторічних ягідних культур.

  П’ятишарова Мульча PRO – також має термін експлуатації 36 місяців, але вона значно тонша одношарової, має товщину 25 мікрон і відповідно має меншу вагу, при цьому вона має покращені фізико-механічні властивості: більшу міцність і вищу стійкість до розривів та проколів. Ідеально підходить для мульчування полуниці і лохини.

  Завдяки п’ятишаровій структурі нової плівки для мульчування нам вдалося зменшити її товщину до 25 мкм без втрати її міцності.

  І результаті рулон такої плівки коштує майже на 20% дешевше, за рахунок того, що вона тонша і відповідно важить менше, а для споживача це відчутна економія.

  Чорна плівка для мульчування ціна наведена в нашому прайсі.

  Переваги мульчування.


  Яку б плівку для мульчування своїх грядок ви не обрали, чи то 5-ти шарову Мульчу Про, чи бюджетну Мульчу ЕКО, ви отримаєте всі переваги від мульчування, а саме:

 • Мульча утримує корисні речовини в ґрунті – перешкоджає їх вивітрюванню та вимиванню;
 • Пригнічує ріст і розвиток бур’янів і небажаної рослинності;
 • Захищає коріння рослин від перегрівання в літню спеку і від вимерзання в зимовий період;
 • Не потрібно рихлити землю, бо навіть після злив ґрунт не ущільнюється, а рослини залишаються чистими;
 • Створює сприятливий мікроклімат і умови для життєдіяльності ґрунтових мікроорганізмів і дощових черв’яків. В результаті верхній шар ґрунту насичується необхідними для росту і розвитку рослин мікроелементами;
 • Перешкоджає випаровуванню вологи з ґрунту в прикореневій зоні.
 • Рослинам, замульчованим плівкою, потрібно менше поживних речовин, збільшення врожаю може скласти до 30%, а ягоди полуниці і суниці до того ж легше збирати. Крім того, у парниках, де лежить чорна плівка, рідше заводяться гризуни.

  Серед асортименту мульчувальних плівок виробництва Планети Пластик легко підібрати саме ту плівку, яка підійде для мульчування ваших культур.

  Телефонуйте +38(044)229-00-00 і наші менеджери нададуть Вам вичерпну консультацію і допоможуть підібрати відповідний різновид плівки. Купити чорну плівку для мульчування можна на нашому сайті в розділі «Продукція».

  Мульчування – дуже корисний агрономічний прийом, який здатен збільшити врожайність і одночасно з цим зменшити кількість ручної праці та полегшити життя городника.

  Всім багатого врожаю!