Збиральна кампанія 2020. Зберігати не можна продавати.

02 Вересня , 2020

У період збору врожаю, питання, як і коли вигідно його продати, стає дуже актуальним. Експерти кажуть, що він є одним з найважливіших для аграріїв, адже волатильність цін протягом маркетингового року величезна. Так, наприклад, середня вартість пшениці в період збирання в Україні в серпні-жовтні 2019 року становила 4106 грн./ т, а в жовтні 2020 вже 5866 грн./ т, а вартість сої – 5858 грн./ т в жовтні 2019 і 10695 грн./ т у квітні 2020 відповідно. Таким чином, середня вартість тони пшениці за 6 місяців зросла на 31%, а сої – на 68%. Тому аграріям слід ретельно проаналізувати, в який час краще продавати пшеницю або інші зернові культури.

На вибір періоду для продажу зерна впливають відразу кілька факторів. Перший з них – чи має фермер або господарство власні потужності, де зберігають зерно. Однак, фахівці не радять фермерам продавати зерно в той місяць, коли вони його зібрали. Як правило, ціни тоді не вигідні. Краще все ж притримати зерно, або зберігаючи його на своїх складах, або віддати на елеваторне зберігання, тому як показує практика, частіше вигідніше продавати навесні майбутнього року. Проте, якщо власних потужностей для зберігання зерна у фермера немає, і в разі гострого дефіциту оборотних коштів, можливо йому дійсно варто продати зерно відразу ж після того, як проведено збір врожаю 2020.

Також можлива альтернативна технологія зберігання зерна. Як зберігають зерно? У чому? Відповідь проста – використовуючи рукава для зерна Harwell. Процес досить простий, проте існують і певні особливості зберігання зерна в рукавах.

Завантаження зерна в полімерні рукава відбувається за допомогою машини для упаковки зерна (завантажувача) і мішок герметично запечатують. Такий рукав розміщують на підготовленому відкритому майданчику. У разі необхідності (продаж зерна тощо) – поліетиленовий рукав (мішок) розрізають та іншою спеціальною машиною (розвантажувачем) здійснюється вивантаження зерна з полімерних рукавів.

Більш детально представлена на сайті техніка для зберігання зерна в рукавах.

Зберігання зерна в полімерних рукавах – альтернативний метод зберігання зерна.

Існують різні режими зберігання зерна в рукавах, тому, за умови дотримання всіх правил закладки, в них можна зберегти і вологе, і високовологе зерно без втрати якості, а висушити його через два-три місяці, коли пройде пік навантажень на сушильні потужності.

Виникають сумніви, що в рукавах вологе зерно зберігати вигідніше і яке зерно краще закладати в мішки?

Пшеницю з підвищеною вологістю закласти в рукава не критично – вона без втрати якості зможе в них зберігатися 6-8 місяців. А ось сою і кукурудзу перед закладкою в рукава краще просушити.

Зерно в рукавах не псується за рахунок процесу самоконсервації, так як всередині рукава немає повітрообміну. Завдяки властивості зерна «дихати», а також диханню комах і мікроорганізмів, що потрапляють до рукава, відбувається заміщення використовуваного під час цього процесу кисню на вуглекислий газ, який є природним консервантом, що запобігає життєдіяльності грибків і мікроорганізмів. Таким чином, відбувається самоконсервація зерна, і воно зберігається в умовах, наближених до вакууму.

Ефективність мішків рукавів для зберігання зерна важко переоцінити, адже воно успішно вирішує проблему господарств, обмежених по складських площах і господарств з малопотужними сушарками. Мінімізує капітальні витрати на складське і сушильне господарство, немає витрат на елеватори.

Також дана технологія забезпечує високу якість зберігання зерна за рахунок анаеробного зберігання. Завдяки природній консервації зерно не вимагає фумігації та інших обробок, спрямованих на підтримку якості при зберіганні.

Рукавна технологія дозволяє починати збір врожаю в період останньої фази воскової стиглості. Таким чином можна зрушувати початок збиральних робіт на 5-7 днів і за рахунок цього скорочувати втрати від самоосипання зерна і мінімізувати ризики розтягування збирання до настання обкладних дощів.

Більш детально про технологію і те, як вибрати рукав для зберігання зерна, читайте в нашій статті «Технологія зберігання в зернових рукавах».

Резюмуємо, коли ж вигідніше продавати урожай:

  • Кінець зими, початок весни. З досвіду останніх років найкращими місяцями для продажу зернових є лютий і березень. Саме в цей період фіксують найбільший попит і ціну. Залежно від культури, ціна на неї може бути вище на 30% і більше, ніж в період збору врожаю.
  • Не вигідно продавати зерно в той місяць, коли воно було зібрано.
  • Продавати відразу, так би мовити, «з поля» — якщо фермеру або господарству ніде зберігати урожай і при цьому гострий дефіцит оборотних коштів.

Прийняти ефективне рішення можна після аналізу всіх виробничих складових і шляхів реалізації готової продукції. Тому кожен виробник зерна для себе вирішує «зберігати, не можна продавати» або «зберігати не можна, продавати».

Якщо ж Ви вирішили почекати з продажем до підвищення ринкової ціни на зернові, купуйте в компанії «Планета Пластик» рукава для зберігання зерна.

Всім багатого врожаю!