Мульчування – це поверхневе укриття ґрунту навколо рослин будь-якими матеріалами, для захисту і поліпшення властивостей ґрунту. Мульчування послаблює випаровування вологи, зменшує амплітуду коливань температури ґрунту протягом доби, запобігає утворенню ґрунтової кірки, перешкоджає розростанню бур’янів, стимулює розвиток мікроорганізмів і черв’яків.
Мульчування як агротехнічний прийом набуло широкого поширення в багатьох західноєвропейських країнах, США і Канаді. Відомо, що в Східній Європі мульчування гречаного соломою застосовувалося ще в XVII столітті. Роль мульчі можуть виконувати найрізноманітніші, як природні органічні матеріали (скошена трава, солома, тирса тощо), так і штучні неорганічні (чорна поліетиленова плівка, неткані матеріали – агріл, агроспан, і т.п.)
У товарному виробництві полуниці в якості мульчі найчастіше використовується чорна поліетиленова плівка. У Фінляндії, наприклад, її застосовують приблизно на 80% площ. Щорічне виробництво ягід полуниці, згідно з фінської статистикою, становить 12000-18000 тон, а врожайність сягає 7-12 тон з гектара. В останні роки більшість українських фермерських господарств при вирощуванні полуниці стали використовувати мульчувальну плівку. І застосовують її не тільки великі фермерські господарства, що вирощують полуницю в промислових масштабах, а й садівники-любителі.
Крім того, мульчування захищає ґрунт від перегрівання і пересихання, перешкоджає росту бур’янів. Завдяки чому скорочується кількість прополок, поливів і розпушування ґрунту, і полуниця завжди залишається чистою, навіть після проливних дощів. Ґрунт під чорною плівкою швидше прогрівається, ріст рослин починається раніше і врожай ягід можна зібрати на 5-7 днів раніше, ніж зазвичай.
Мульчування полуниці дозволяє отримати більш ранній і високий урожай, уберегти ягоди від гнилі і шкідників і, що важливо, значно полегшити життя городнику!
Найважливішою перевагою вирощування полуниці на плівці є хороший захист рослин від бур’янів. Механічна прополка потрібна тільки в перший рік вирощування. І обмежується вона прополкою отворів для рослин. З бур’янами в міжряддях можна боротися хімічним способом або шляхом скошування. Чорна плівка в деякій мірі пропускає вуглекислу кислоту і кисень, але не воду і не водяний пар. Отримання кисню кореневою системою при використанні плівки не має значення, оскільки кисень надходить в достатній кількості з міжрядь, якщо умови в цілому, хороші.
ТОВ «Планета Пластик» виробляє стабілізовану плівку для мульчування, термін експлуатації якої 36 місяців. Стабілізована плівка – це значить, що в процесі виробництва плівки були додані спеціальні речовини, УФ стабілізатори, завдяки яким плівка витримує УФ випромінювання і не так схильна до УФ деструкції, що власне, і подовжує термін експлуатації плівки.
Мульчувальна плівка від ТОВ «Планета Пластик» прослужить вам 36 місяців, рівно стільки, скільки потрібно до пересадки полуниці. Справа в тому, що полуниця через 3 роки вироджується – падає врожайність і якість ягід, і досвідчені фермери, кожні 3 роки, її повністю оновлюють і пересаджують.
Однак, незважаючи на те, що у вирощування на плівці цілий ряд переваг, у нього є певні складнощі, яких можна уникнути, якщо про них знати і брати до уваги.
В цілому, дотримання таких нескладних агротехнічних прийомів дає стабільно високий врожай при мінімумі зусиль.
Мульчування – це один з найбільш простих і ефективних способів підтримки здоров’я рослин і збільшення врожайності. Наші плівки для мульчування ви знайдете в розділі з продукцією.
Всім багатого врожаю!