Зберігання зерна в рукавах TM Harwell — це просто

19 июня , 2024

Основою технології зберігання в полімерних рукавах TM Harwell є природна консервація вмісту рукава за рахунок створення анаеробного середовища в щільно завантаженому (більше 3 тон на 1 погонний метр) і щільно закритому рукаві. Протягом двох тижнів з моменту завантаження рукава, в процесі «дихання» зерна, а також життєдіяльності комах і грибків, які потрапляють в рукав разом з зерном, поглинається кисень і виробляється вуглекислий газ, який є природним консервантом. Концентрація вуглекислого газу запобігає подальшій життєдіяльності грибків і мікроорганізмів.

Що собою являє полімерний рукав для зберігання зерна TM Harwell

Якщо дуже просто, то рукав для зберігання зерна – це велетенський поліетиленовий мішок. Найбільш поширений рукав для зберігання зерна має довжину 60 метрів і діаметр 2,7 метрів. За таких параметрів, рукав вміщує близько 200 тон зерна. З заводу ж рукав запаковано спеціальним чином в компактну коробку розміром 60х40х120 см. Кожна коробка, окрім самого рукава для зберігання ТМ Harwell, комплектується інструкцією, спеціальною мірною лінійкою (необхідна для контролю наповненості рукава в процесі завантаження), шнурами для щільного зав’язування країв рукава та спеціальною клейкою стрічкою, яка необхідна під час відбору проб зерна. До речі, такий метод пакування дуже зручний і для транспортування рукавів ТМ Harwell до місця завантаження, і для зберігання самих рукавів на складі.

Завантаження зерна у полімерний рукав

Перед завантаженням зерна у полімерні рукави, потрібно перш за все підготувати майданчик, на якому буде зберігатися врожай. Покриття майданчика значення не має — це може бути ґрунтова площадка, бетонна чи асфальтова. Головне, майданчик має бути рівним, сухим та на ньому не повинно бути жодних гострих предметів, які можуть механічно пошкодити рукав для зберігання. На майданчику рукав «одягається» на пакувальник, який приводиться в дію від трактора, або електродвигунів. Зав’язується один кінець рукава, після чого подається зерно для завантаження. З практики, при налагодженій логістиці зерна до місця зберігання, рукав ТМ Harwell об’ємом 200 тон завантажується близького години. Важливим етапом технології зберігання в рукавах є процес контролю наповнення рукава. Для цього рукав ТМ Harwell має дві паралельні лінії, нанесені по всій довжині на бічній частині рукава. Ці лінії служать індикатором розтягування в процесі завантаження. У процесі завантаження, розтягування рукава не повинно перевищувати 10%! Ступінь норми завантаженості рукава контролюється за допомогою тієї самої спеціальної мірної лінійки з комплекту рукава. Щільність заповнення регулюється гальмівною системою завантажувальної машини. Якщо потрібно наповнити рукав щільніше — гальма затягуються. І навпаки – для менш щільного наповнення рукава – гальма послаблюються. Як правило, ці налаштування відбуваються на майданчику лише один раз. Після наповнення рукава, щільно зав’язують другий кінець завантаженого рукава та присипають цей кінець рукава ґрунтом. На поверхні завантаженого рукава можна написати відсоток вологості продукції, дату завантаження і вид зерна (інформація наноситься за допомогою аерозольної фарби або маркерів).

Розпакування зерна з полімерного рукава

Розпакування зерна відбувається теж досить просто. Але у зворотному порядку: розпаковку розпочинають з того кінця рукава, на якому закінчилося завантаження. Розкривається край мішка, а далі спеціальне обладнання розрізаючи рукав, перевантажує зерно в бункер або авто для перевезення. Обов’язково завжди потрібно контролювати гостроту леза ножа на вивантажувачі. Лезо має бути гострим. Затуплене лезо буде погано різати рукав і він може порватися. Як наслідок зерно висипатиметься на землю. А це зайвий час та додаткова робота. Часто у невеличких фермерських господарства розвантажувальної техніки немає, зерно з рукавів розпаковують вручну, просто розрізають мішок та фронтальними навантажувачами відправляють збіжжя у машини. Але цей процес довший, ніж розпаковка за допомогою спеціальної машини.

Чому ж аграрії обриють технологію зберігання в рукавах TM Harwell

Економічність.

Сьогодні зберігання в полімерних рукавах ТМ Harwell — це найдешевший спосіб зберігання зерна серед усіх існуючих технологій.

Оперативне розгортання.

Технологія дуже проста і доступна. З моменту прийняття рішення і до закладки першого рукава проходять буквально лічені дні.

Відсутні капітальні інвестиції.

Можна зберігати тисячі тон зерна і при цьому не інвестувати мільйони доларів в будівництво, чи придбання складської нерухомості.

Роздільне зберігання культур, класів, сортів.

Зернові рукави дозволяють зберігати на одному майданчику різні культури, різні сорти, різні класи зернових. За потреби відбирається саме те зерно, яке потрібне зараз.

Контроль над урожаєм 24/7.

Повний доступ та контроль над своїм врожаєм, що зберігається в зернових рукавах ТМ Harwell. В будь який момент вирішуєте, що і коли робити з своїм зерном.

Безпека врожаю під час війни.

Використовуючи зернові рукави, можна розосереджувати свій врожай по різним майданчикам зберігання, що дозволяє зменшити ризики можливого знищення врожаю ворожими обстрілами.

Полімерні рукави TM Harwell дозволяють зберігати зерно протягом років без втрат якості, що особливо важливо у випадку затримок у логістиці. Це дає можливість відкладати продаж зерна до моменту, коли ціни будуть більш вигідними. Крім того, рукави дозволяють зберігати зерно прямо на місці вирощування, що зменшує витрати на транспортування.