Осіння підготовка теплиці з плівки – один з необхідних агротехнічних заходів по боротьбі з хворобами і шкідниками овочевих культур. Для дезінфекції деталей каркасу, покриття парника (в нашому випадку – тепличної плівки) і навіть ґрунту використовують обробку розчином мідного купоросу (100 г + 10 л води) або хлорного вапна (400 г + 10 л води).
Найчастіше для дезінфекції теплиць з плівки з дерев’яним каркасом використовують сірчані шашки – це недорогий, але вкрай ефективний спосіб знезараження. Дим проникає в найважкодоступніші місця, щілини і стики, не залишаючи шкідливим бактеріям, мікробам і спорам грибків ніяких шансів.
Сірчана шашка зовні виглядає, як одна велика або кілька окремих таблеток, що містять активну речовину (сірку) і гніт для підпалу. Необхідно закрити всі наявні щілини та отвори. Розставляємо сірчані шашки по всьому периметру нашої теплиці з плівки з розрахунку 1 таблетка на 5 куб.м. на негорючі поверхні і підпалюємо гніт. Двері і кватирки після цього необхідно щільно закрити і залишити тліти сірку на 2-3 дні, парник не відкривати. Після потрібного часу теплицю провітрюють, а стінки миють мильним розчином. Після такої дезінфекції будуть знищені всі грибки, цвіль, шкідники, патогенні мікроорганізми та інші інфекції.
Для теплиць з плівки з металевим каркасом використовують хлорне вапно, бо сірка сприяє корозії металевих конструкцій. Приготувати розчин з хлорного вапна (400 г + 10 л води), розмішати та витримати від 4 до 5 годин. Цим розчином обробляємо всі внутрішні поверхні теплиці, потім її щільно закриваємо на 2-3 дні.
Є ще один нехитрий та бюджетний спосіб дезінфекції теплиці – це обробка нехлорним відбілювачем (Бос, Perwoll, Vanish), в складі якого є перборати. Розводимо відбілювач у воді в тій самій концентрації, як зазначено в інструкції для відбілювання білизни і обробляємо всі поверхні всередині теплиці з обприскувача. Важливо! Температура повітря не повинна бути нижче 5˚С
У разі, якщо ваша теплична плівка вже відпрацювала свій термін і потребує заміни купити якісну тепличну плівку можна на нашому сайті або у наших дилерів по всій Україні
Чим помити теплицю з плівки всередині? Використовуйте мильний розчин з господарського мила (1 брусок на відро води). Готовий розчин нанесіть на брудні поверхні, витримайте 5-10 хвилин, а потім ретельно змийте. Таким же чином обробіть опори і садовий інвентар.
Після збору врожаю і видалення рослин, верхній шар ґрунту (10-15 см) необхідно зняти лопатою. Після цього ґрунт потрібно перекопати, вручну видаливши личинки з перевернутих шарів.
Щоб підвищити родючість ґрунту, знизити ураження рослин хворобами і зменшити кількість шкідників посійте сидеральні культури (гірчицю, редьку олійну, овес або боби). Сидерати – це дуже гарний санітар ґрунту. Абсолютно всі сидерати розпушують землю і оздоровлюють її, тому посів сидератів є важливим агрономічним прийомом, який дуже позитивно впливає на врожайність наступної культури, збалансовує вміст гумусу в ґрунті та поживних речовин, а також значно зменшує забур’яненість після збору основної культури. Скошену зелень сидератів можна залишити на поверхні або закрити на глибину, створивши таким чином своєрідну «повітряну подушку».
А раз на 2-3 роки верхній шар ґрунту (25-30 см) бажано замінити на свіжий, бо в верхньому шарі ґрунту накопичується шкідлива мікрофлора та залишки інсектицидів і добрив. Новий ґрунт потрібно обробити за допомогою спеціальних біопрепаратів («Фітоспорін», «Сяйво-1») або хімічних засобів (бордоська рідина, перманганат калію). Якісна підготовка і обробка ґрунту восени відмінно підготує його до наступаючого посадкового сезону.
А якщо ви тільки плануєте будувати теплицю, тоді вам стануть в нагоді наші статті Як побудувати бюджетну теплицю під плівку та Як обрати плівку для теплиці.
Всім багатого врожаю!