Поліетиленова мульча vs органічна мульча.

24 Грудня , 2021

Виробники овочів використовували мульчу з поліетиленової плівки протягом щонайменше 40 років, щоб запобігти росту бур’янів поблизу посівів, а також підвищити врожайність і прискорити дозрівання культур шляхом зміни температури ґрунту та збереження вологості ґрунту. На відміну від органічної мульчі, як напівпрозорі, так і темні непрозорі плівки прискорюють прогрівання ґрунту, раннє зростання врожаю та дозрівання. Чорний поліетилен та інші непрозорі плівки ефективно пригнічують більш широкий спектр сільськогосподарських бур’янів, ніж більшість органічних різновидів мульчі.

Легкість застосування, ефективна боротьба з бур’янами та підвищення врожайності привели до широкого застосування чорної поліетиленової плівки для мульчування, як маленькими, так і великими фермерськими господарствами.

Плівки для мульчування не тільки сприяють зростанню та зменшують випаровування ґрунту, але й корисні для навколишнього середовища, оскільки допомагають зменшити використання шкідливих хімічних речовин для боротьби з бур’янами. До недоліків поліетиленової мульчі можна віднести витрати на її видалення в кінці сезону.

Хоча нові покоління поліетиленової мульчі витримують кілька сезонів, наприклад, наша нова поліетиленова плівка для мульчування Мульча ЕВО 5, прослужить 36 місяців і призначена для мульчування багаторічних культур, зазвичай ягід: полуниці, суниці чи лохини.

Мульча ЕВО 5 – це інноваційна п’ятишарова чорна плівка для мульчування ягідних культур: суниці, полуниці, малини і лохини. Виробляємо ми цю плівку на нашій новій надсучасній екструзійній лінії Reifenhäuser.

Мульча ЕВО 5 за рахунок своєї п’ятишаровості має покращені фізико-механічні властивості: більшу міцність і вищу стійкість до розривів та проколів.

Мульчу ЕВО 5 ми виробляємо шириною 1,2 м і 1,4м і товщиною: 25 мкм, 40 мкм і 60 мкм. Термін експлуатації становить 36 місяців. Доречі, Мульчу ЕВО 5 товщиною 60 мкм зазвичай використовують для мульчування лохини.

Чорна поліетиленова плівка.

Мульчування чорною поліетиленовою плівкою зазвичай використовується в поєднанні з крапельним зрошенням в рядках. Непрозора чорна плівка зменшує схожість насіння бур’янів, що реагують на світло; затінює і фізично блокує появу більшості бур’янів; і може підвищити ріст культур, зберігаючи вологу ґрунту, сприяючи прогріванню ґрунту та прискорюючи мінералізацію поживних речовин з органічної речовини ґрунту. Переваги росту врожаю сприяють боротьбі з бур’янами, підвищуючи здатність культури конкурувати з бур’янами.

Найбільш економічні та широко використовувані синтетичні мульчі – це звичайні одношарові або багатошарові чорні поліетиленові плівки, які бувають різної ширини (найчастіше 1,2 метри) і товщини (0,25–0,6 мкм) у рулонах довжиною 500 і 1000 метрів.
Укладання мульчі грядоутворювачем
Зазвичай мульчувальна плівка укладається за допомогою грядоутворювача, який використовується з трактором середньої потужності, і який рівномірно натягує плівку на рядки посівів або підняті грядки, закріплюючи краї мульчі ґрунтом. Культури теплого сезону, такі як помідори, перець, баклажани, диня і батат, часто вирощуються на піднятих грядках, замульчованих чорною плівкою, також ця система іноді використовується для ранніх посадок цибулі, салату, капустяних та інших культур прохолодного сезону.

Чорна поліетиленова мульча блокує бур’яни, зменшує втрату вологи з ґрунту на випаровування та зігріває ґрунт, тим самим сприяючи зростанню ранніх насаджень багатьох овочів, зокрема салату та помідорів.

Переваги чорної поліетиленової плівки для мульчування:

 • Може укладатись механічним способом на великих площах за допомогою широко доступного обладнання.
 • Усуває світловий стимул для проростання насіння бур’янів на більшій частині посадкової грядки.
 • Блокує появу більшості бур’янів.
 • Зберігає вологу ґрунту, яка присутня під час монтажу або забезпечується крапельним поливом під мульчею.
 • Мінімізує вимивання поживних речовин за рахунок надмірного випадання опадів.
 • Підвищує температуру ґрунту на кілька градусів, тим самим сприяючи зростанню та дозріванню врожаю на початку сезону.
 • Допомагає підтримувати чистою їстівну частину овочевих і ягідних культур, особливо гарбуза, полуниці та інших плодових овочів.
 • Тому багато фермерів використовують поліетиленову мульчу, оскільки вона добре підходить для механізованого, середнього та великого виробництва. Чорна поліетиленова плівка для мульчування підвищує врожайність та економить працю.

  Забезпечення щільного прилягання поліетиленової плівки до поверхні ґрунту за допомогою точної підготовки грядки є дуже важливим і допомагає в боротьбі з бур’янами та покращує прогрівання ґрунту. Крапельне зрошення має важливе значення, оскільки укладання поліетиленової мульчі без практичних засобів для поливу може призвести до дефіциту вологи та втрати врожаю.

  Усунення бур’янів.

  Чорна поліетиленова мульча не усуває всі бур’яни. Світло, що потрапляє на поверхню ґрунту через посадочні ями та на незакритих алеях між замульчованими грядками, дає змогу проростати та закріплюватися бур’янам, тому необхідні додаткові заходи для боротьби з бур’янами на цих ділянках. Бур’яни в лунках можуть серйозно конкурувати з врожаєм, якщо їх вчасно не видалити, а такі виноградні види, як іпомея ( Ipomoea spp.) і в’юнки ( Convovulus arvensis і Calystegia sepium ), ростуть до світла посадкових ям і обвивають культурну рослину. Cyperus spp. та деякі інші бур’яни з гострими точками росту можуть проколюватися і пробиватися через плівку.

  Зростання бур’янів на алеях і по краях мульчі може бути складним завданням. Тактика включає культивування, спалювання, скошування, органічне мульчування або покривну культуру. Культивування вимагає обережності, щоб не зрізати мульчу або не витягувати її над або під землю. Багато виробників наносять на алеї солому, сіно або іншу органічну мульчу і накладають її на поліетиленову мульчу або під час посадки, або після однієї чи кількох обробітків. Органічна мульча пригнічує бур’яни в алеях, зберігає вологу в ґрунті та забезпечує органічну речовину, яку згодом можна внести в ґрунт.
  Мульчування полуниці.
  Покривні культури, такі як гречка або конюшина, можна висаджувати на алеях, як під час укладання чорної поліетиленової плівки для мульчування, так і після однієї або кількох алейних обробітків. Покривні культури на алеях можна підтримувати скошуванням, щоб мінімізувати затінення овочевих культур та полегшити збирання врожаю.

  Практичні поради.

  Для досягнення найкращих результатів із чорною поліетиленовою мульчею:

 • Уникайте використання поліетилену на полях, сильно заражених бур’янами.
 • Для використання чорної поліетиленової плівки для мульчування віддавайте перевагу раннім посадкам і теплолюбним культурам.
 • Додайте органічні джерела поживних речовин та інші добрива на грядку перед нанесенням плівки.
 • Встановіть під плівку стрічку для крапельного поливу в ряду таким чином, щоб стрічка не пошкодилася під час посадки (часто укладають стрічку збоку від рядка).
 • Забезпечте щільне прилягання плівки до поверхні ґрунту, щоб покращити боротьбу з бур’янами та прогріти ґрунт.
 • Боротися з бур’янами на алеях шляхом своєчасної культивації, скошування, мульчування або покривних культур.
 • Якщо температура ґрунту під поліетиленовою плівкою перевищує оптимальні діапазони для культури, нанесіть органічну мульчу поверх плівки.
 • Прозорі, напівпрозорі та кольорові поліетиленові плівки.

  Прозорі, напівпрозорі поліетиленові плівки, що пропускають інфрачервоне випромінювання (IRT), які дозволяють сонячному випромінюванню досягати ґрунту, зігріють ґрунт ефективніше, ніж чорна плівка. Однак прозорі плівки не перешкоджають росту бур’янів, які розростаються і зрештою розривають плівку.

  Під час дуже спекотної сонячної погоди прозора поліетиленова плівка, що щільно прилягає, може нагріти ґрунт достатньо, щоб знищити кореневища та інші вегетативні розмноження бур’янів, деякі насіння бур’янів та більшість патогенних рослин у верхньому шарі ґрунту. Цей процес називається соляризацією ґрунту і є цінним інструментом для підготовки невеликих площ під посадку певних високоцінних культур. Овочі зазвичай не садять у прозорий пластик, оскільки накопичення тепла під цією мульчею може пошкодити врожай під час спекотної погоди.

  Прозорі плівки не так ефективно знищують бур’яни, як чорні, і їх слід використовувати на культурах, для яких прогрівання ґрунту є критичним, а також на полях із слабкою та помірною популяцією бур’янів.

  Плівкова мульча з білими або відбиваючими поверхнями знижує температуру ґрунту в порівнянні з непокритим ґрунтом. Це може сприяти росту врожаю та конкурентоспроможності проти бур’янів у найспекотніші літні місяці, коли температура ґрунту під чорною мульчею перевищуватиме оптимальний діапазон для культури.

  Наприклад, томат віддає перевагу помірно теплій (21–29,5°С) температурі кореневої зони і може піддаватися стресу від вищих температур. Таким чином, фермери в теплому кліматі часто використовують білу мульчу для подальших посадок томатів або наносять побілку на чорну мульчу, коли настає спекотна погода після посадки культури.

  Тож, як бачите, мульчування – дуже корисний агрономічний прийом і один з найбільш простих та ефективних способів підтримки здоров’я рослин і збільшення їх врожайності.

  Всім багатого врожаю!